Funny Face (1957) Film Konusu

Her gün birbirinden farklı yabancı ve eski filmler paylaşımlarımıza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Bugün de sizlere 1957 yılında çekilmiş olan bir film hakkında bilgi vermek istiyoruz. Aşağıda tüm detaylarıyla yazdığımız filmi ister internet üzerinden isterseniz de film marketlerinden bularak satın alabilir, izleyebilirsiniz.

Aşağıda sizlere Funny Face adlı film hakkında bilgi verilmiştir. Film hakkında yorumlarınız varsa, Yorum yazabileceğiniz alandan bizlere yazabilirsiniz.

Funny Face (1957) Film Konusu

Funny Face (1957) Film Konusu

Tür: Romantik, Müzikal, Komedi
Süre: 103 Dk.
Ülke: ABD
Başrol Oyuncular: Audrey Hepburn, Fred Astaire, Kay Thompson.

Funny Face Film Konusu

Sıradan bir kitapçıda çalışan sıradan bir kız ünlü bir moda fotoğrafçısı tarafından keşfedilir. Başta gönülsüz de olsa en azından Paris’i görmüş olmak adına önüne konulan kontrata imza atar. Romantizmin başkentinin adeta başrollerden birine yerleştiği, modayla, müzikle vedansla iç içe geçmiş bir Külkedisi masalı. Singin’ In The Rain’in işinin ehli yönetmeni Stanley Donen’in müzikal meraklılarına bir diğer unutulmaz armağanı. 20. Yüzyılın belki en büyük bestecisi George Gershwin’in şarkıları, sinema tarihinin bir numaralı kostüm tasrımcısı Edith Head’in birbirinden alımlı kıyafetleri, başrollerden Astaire’in bizzat imza attığı kareografiler derken, izleyen mutluluktan bulutların üzerine çıkar. Audrey Hepburn’ün gökyüzündeki bir yıldızdan farksız olduğu, beyazperdenin en yetenekli dansçısı ve rakipsiz salon adamı Fred Astaire’in olgunluk çağını idrak ettiği dönemden eşsiz bir fantezi.İki dev oyuncunun rüya gibi setlerde nefes kesen sahnelere hayat verdiği Funny Face’i izleyip de kendini daha iyi hissetmemek mümkün değil. Sinema işte böyle bir sihir…

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın