Gadjo Dilo – 1997 Film Konusu

Bugün sizlere kucukeniste.com sitemiz içerisinde beğenilen, kült denilen ve hatta eski tarzlardan olan bir film hakkında bilgi paylaşmak istedik. Aşağıda bahsi geçen film Gadjo Dilo filmi olup filmle ilgili hem başrol oyuncuları hem ülke hem tür hem de film hakkında kısa bilgi paylaşılmıştır.

Gadjo Dilo – 1997 Film Konusu

Gadjo Dilo – 1997 Film Konusu

Tür: Komedi, Dram, Müzik

Ülke: Romanya, Fransa

Başrol Oyuncuları: Izidor Serban, Romain Duris, Rona Hartner

Babadan kalma bir ses kaydının peşine düşen Nora Luca isimli şarkıcıyı bulmka için Romanya’ya glen genç Fransız’ın hikâyesi. Emir Kusturica’yla özdeşleşmiş Balkan sinemasının en hakiki yaratıcısı Tony Gatlif’in başyapıtı. Modern şehir hayatına başkaldırmanın en akilane yolu Çingenelere katılmak. Bu hafif kaçık, biraz kederli, çokça eğlenceli insanlar, sekse ve içkiye düşkünler ve benzersiz bir dayanışma duygusuna sahipler. Ömürlerinin yarısı müzik ve dansla bezeli… Kahramanımız Stephane başta yabancılık çekse ve dışlansa da kısa sürede ayak uyduruyor bu bambaşka evrene. Ve Nora Luca’yı ararken çok daha fazlasını buluyor. Gatlif’in Çingene üçlemesin son filmi anlatımıyla, mizanseniyle, görüntüleri ve müzikleriyle tek kelime harika. Ne ki asıl büyüsü duygusunda yatıyor. İnsanı insan yapan aşk, arkadaşlık, kardeşlik gibi kavramlara öyle içten bakıyor, öyle etkileyici anlar yakalıyor ki kaç kez izlerseniz izleyin gözünüzden yaşlar boşanıyor. Sabine’in dans ettiği o unutulmaz sahnedeki tutku filmin bütününe yayılıyor. Mutluluktan deli oluyor insan. Hayatınızı öylece bırakıp gitmek kolay değil. Lakin bu filmi görmekle bunu yapmış kadar olacağınızı bilin. İki eliniz kanda olsa izleyin.

Efsane bir film olarak kayıtlara geçen ve 1997 yapım olan bu filmi izlemek isteyenler için kesinlikle tavsiye ediyoruz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi tür hem komedi hem dram hem de müzik olarak belirtilmiştir.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın