Galaxy S4 ile iPhone 5S Arasında ki Farklar Nelerdir?

Dünyada son dönemlerde telefon dünyasında harikalar yaratılıyor… Teknolojinin büyümesi ve gelişmesinin hemen ardından telefon dünyasında da köklü değişiklikler yapılırken, iPhone 5S ve Samsung Galaxy S4 arasında büyük çekişmeler, ikili telefon arasında karşılaştırmalar kıran kırana bir şekilde yapılmaktadır.

Yaratıcısı Apple olan iPhone 5S’in yakın zamanda piyasaya çıkması ve ortalama 3199 TL olarak teknoloji şirketlerinin Türkiye’ ye getirmesiyle birlikte insanlar, bir yandan da Samsung’un son model çıkan telefonu olan Galaxy s4 için düşüncelere daldılar… İkisi arasında ne gibi farklar, hangi telefonda ne tür eksiklikler var tartışılıyor…

Galaxy S4 ile iPhone 5S Arasında ki Farklar Nelerdir?

Galaxy S4 ile iPhone 5S Arasında ki Farklar Nelerdir?

Günümüz koşullarına bakıldığında ‘En iyi telefon’ denilebilecek olan İphone 5S ile Galaxy S4 arasında ki karşılaştırmaya baktığımızda durumun galibiyetini alan telefon, Galaxy S4‘tür. Özellik bakımından Galaxy s4 daha kapsamlı gözükmektedir.

Öncelikle Galaxy s4 telefona sahip bireyin kamerasının 13 MegaPiksel olması, bir ayrıcalıktır. iPhone 5S telefonunda kamera özelliği ise 12 MegaPiksel’dir. Çok ciddi bir fark bulunmasa da kamera olarak Galaxy s4, 1 adım önde gözüküyor.

Ağırlık olarak bakıldığında iPhone 5S‘in ağırlığı: 112 gramdır. Galaxy S4‘ün ağırlığı ise 132 gramdır. 

Ekran çözünürlüğü olarak da bu iki telefon arasında farklar bulunmaktadır. Nasıl bir fark bulunuyor? Şöyle ki, iPhone 5S’in çözünürlüğü 640 x 1136 piksel olarak gözükürken, Galaxy S4’de bu durum ise 1080 x 1920 piksel çözünürlük olarak kayıtlara geçmiştir. Bu durumda Galaxy S4, bir adım daha öne çıkmıştır diyebiliriz.

iPhone 5S‘te gerçekten dikkat çekebilecek dediğimiz, kullanıcıların hoşuna gidebilecek özelliklerinden birisi de iphone 5s parmak izi okuma özelliği olmasıdır. Bu özellik ile iPhone 5S, Galaxy s4‘e fark atabilecek özelliğe sahiptir.

Galaxy S4 ile iPhone 5S Fiyatları Nedir?

En çok merak edilen ve konuşulan bir konu… Galaxy S4 ya da iPhone 5S almak istediğimizde ne kadar ödeyeceğiz? Fiyatları nedir? Ne olacaktır… Buyrun hepsini tek tek yazıyoruz.

Samsung Galaxy S4 fiyatına baktığımızda 1899 TL civarlarında belirlendiği ve bu fiyatlarda satışa çıktığı görülüyor.

iPhone 5S fiyatı ise şuanda 2899TL’den açılışı yapacak gibi duruyor. Bu fiyat, sanal alışveriş siteleri dediğimiz internet alışveriş sayfalarından yapılırsa, faydalanılacak fiyatlardır. Teknoloji marketler ve mağazalardan iPhone 5s satın almak istenildiğinde ise fiyat 3199 TL civarlarında olacaktır.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın