Gelin ve Damat İçin Düğün Stresi

Düğün hazırlıklarıyla birlikte gelen stres asla çekilmez… Hem damat hem de gelin adaylarının kendi içlerinde ayrı bir şekilde yaşadıkları bu stresten uzak durmak çok zordur. Çünkü düğün hazırlığı öncesinde hem anne tarafından hem de gelin adayı tarafından alacağı öneriler, çeşitli soru ve sorunlarla birlikte maalesef arada kalan damat, gerçekten ciddi derecede stresler yaşar.

Gelin ve Damat İçin Düğün Stresi

Gelin ve Damat İçin Düğün Stresi

Damat, düğün hazırlıkları içerisindeyken etraftan gelen öneriler ve sorunlarla birlikte durumları çok iyi yönetememe sorunundan dolayı da maalesef stres altında kalabilir. Hem anne hem de gelin tarafından gelecek olan sorunlar, çeşitli öneriler v.b. durumlar hem gerginliğe hem de baskıya sebep olabilir. Damat aynı zamanda düğünle birlikte ekonomik açıdan acaba yeterli olup olmadığını da düşünürken stres altında kendisini bulur. Erkek üzerinde stres yaratan farklı bir konu daha söylemek gerekirse; gelin adayının isteklerine karşı cevap verip veremeyeceği konusudur.

Damat adayı, erkek arkadaşlarıyla birlikte eskisi gibi görüşüp görüşemeyeceği, bireysel özgürlüğü v.b. durumlar düğün stresi içerisine girdikten sonra birlikte gelir. Bu gibi düşüncelerle beraber stres daha da artar.

Gelin adayının da tabi ki damat kadar düğün stresi yaşama durumu vardır. Bunların başında gelin adayı, çocukluğundan beri peri masallarında olan düğünler gibi bir düğün istemesinden gelir. Bununla birlikte elbette düğünde ince detayları düşünen kadın tarafı olan gelin adayı, bu detayların atlanmasından hoşlanmaz. Bu sebeple de ince düşünceleri kafasına takar ve bu düşüncelerle beraber maalesef düğün stresi artar…

Düğün stresi olarak gelin adayını sarsan bir neden daha saymak gerekirse, gelin adayı ile damat annesi arasında olur. Aralarında damatla alakalı olarak bir güç savaşı, rekabet içersinde olurlar ve bu nedenle de maalesef yine düğün stresi bol bir şekilde yaşanmaktadır.

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın