GSS Prim Borç Sorgulama ve GSS Borç Silme Nasıl Yapılır?

GSS Prim borcu günden güne duyuluyor ve yayılıyor… Hal böyle oluncada GSS Prim borçlarının artması durumlarında bazı durumlarda itirazlar edilerek borçlar silinebiliyor. Örneğin sizler bir öğrenciyseniz, bu durumda okuduğunuza dair okuldan Öğrenci Belgesi alarak SGK’ya başvuru yapabiliyorsunuz. Bu sayede eğer ki GSS Prim borcunuz varsa, bu borcunuz öğrenci olduğunuz zaman boyunca siliniyor.

GSS Prim Borç Sorgulama ve GSS Borç Silme

GSS Prim Borç Sorgulama ve GSS Borç Silme

Eğer ki öğrenci değil de çalışan bireyseniz de sigortanız olduğundan dolayı GSS Prim borçlarınızın olmaması gerekir. Bu durumda ise, iş yerinizden çalıştığınıza dair yazılı, resmi bir belge alarak SGK’ya başvuru yapıyorsunuz. SGK başvurunuzu kabul edecek olup çalıştığınız için eğer ki çalıştığınız yıllarda prim borçları var ise silinecektir. Eğer ki çalışmadığınız zamanlar varsa da gerekli düzenlemeler yapılarak da o borçlardan muaf olabiliyorsunuz.

Sizler de GSS Prim borcu sorgulamak için adres arıyorsanız eğer, sizlere aşağıda özel olarak SGK’nın resmi sitesi belirtilmiştir. SGK’ya uğrayarak kısa zaman içerisinde GSS Prim borçlarınızı kapatabilirsiniz.

GSS Prim Borç Sorgulamak İçin Tıklayın

Etiketler: , , , , ,

Bir Cevap Yazın