Güllüoğlu – Karaköy

Güllüoğlu, eskilerden beri var olan İstanbul’un nadide tatlı sektöründe güzelliklerinden birisidir. Adını ilk olarak Karaköy’de açılan şubesiyle tanıtmaya başlayan ve Karaköy’de ki Güllüoğlu şubesinin ilk olmasından dolayı bugün Avrupa’ya dahi açılmış olan Güllüoğlu hakkında bir takım bilgiler vermek istiyoruz.

Güllüoğlu - Karaköy

Güllüoğlu – Karaköy

İstanbullu biriyseniz daha önce gitmediyseniz tavsiye edebileceğimiz Karaköy’de ki Güllüoğlu şubesi, ilk açılan Güllüoğlu şubesi olduğu gibi hem gece hem de gündüz gidilebilir tatlıcılardan birisidir. Bulunduğunuz bu yerde servis, self servis olmasıyla birlikte hem akşamı hem de gündüzü ayrı bir güzeldir diyebiliriz.

Gidildikten sonra en çok tercih edilen ‘karışık tabak’ gayet tatlı yönünden doyurucudur. Her tatlıdan belirlenen miktar kadar eklenmekte ve servis edilmektedir. Bu da hem göz hem de damak yönünden doyurucu, tatmin edici denilebilir.
Her Güllüoğlu Şubesinde çeşitli tatlılar, baklavalar yiyebilirsiniz. Ancak Karaköy, nostaljidir. Karaköy’ün konsepti farklıdır. Karaköy, İstanbullular için yeri ayrıdır. Bu nedenle her zaman dolu, her zaman tercih edilen ve gecesi gündüzü belirlenemeyen müşteri kitlesi varır.

İstanbul’a misafiriniz geldiğinde, pişman olmadan hem tadı hem de ortamıyla birlikte gidilebilecek kaliteli mekanlardan birisi olan Güllüoğlu Karaköy’de ki adresiyle beraber, misafirinize İstanbul’da en iyi baklavayı yedirebileceğinizi unutmamalısınız.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın