Güneş Lekelerinden Kurtulma Yöntemleri

Bir cilt sorunu olarak günümüzde yaz aylarında ortaya çıkan güneş lekeleri, maalesef her bay ve bayanın sorunudur. Eğer güneşe temas eden cildiniz, güneş ışınlarına maruz kaldığında bir pürüzlük sorunu varsa ve tahriş oluyorsa, ayriyeten güneşin bıraktığı lekeler de oluyorsa o halde cildinizde başlı başına bir sorun var demektir.

Böyle sorunla karşılaşan insanların güneşe fazla çıkmamaları, güneşe karşı fazla durmamaları gerekir. Bu tarz durumlara karşı olarak da çeşitli maske yöntemleriyle lekeleri gidermek için başarılı olma yolunda emin adımlar atabilirler.

Ayrıca yaz aylarında güneşin çok fazla olmasından dolayı güneş kreminizi sürerek de evden ayrılmamanızda fayda vardır. Bu sayede yaz aylarında da güneşe maruz kalacak olan teninizin güneşten etkilenmesini az da olsa aza indirmiş olabilirsiniz.

Güneş Lekelerinden Kurtulma Yöntemleri

Güneş Lekelerinden Kurtulma Yöntemleri

–       Leke Giderici Maskeler Nelerdir?

  • Bir yumurta akı
  • Bir tane limon kabuğu
  • 1 kaşık zeytinyağı
  • 1 kaşık elma sirkesi

Bu yukarı da belirtilen malzemelerin tamamını bir kaba boşaltın ve karıştırınız. Sonrasında lekeli bölgelere karşı bu karışımı masaj yapıyor gibi uygulayınız. Ortalama olarak bekletilecek süre 5 dakika olacak olup, 5 dakika geçtikten sonra ılık su ile yüzünüzü durulayınız.

Gün ışığının olmadığı vakitler olan akşam saatlerinde bu maskeyi genel olarak her gün yapmasanız da haftada 1 defa yapabilirsiniz. Bununla birlikte sabah ya da öğlenleri dışarı çıkacaksanız, güneş koruyucu kreminizi sürerek dışarıya çıkınız.

Bu maskeyi 2 haftada 2 – 3 defa yapmanızla birlikte belli bir zaman sonrasında lekelerde yok olma durumunun olduğunu gözlerinizle görebileceksiniz. Bu yöntemlerle birlikte zaman içerisinde cildinizde bir pürüzsüzlük ve sağlıklı görünüm olacak olup, bu şekilde daha sağlıklı bir cilde kavuşabileceksin

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın