Hostes Nasıl Olunur 2014

Hem özel hem de devlet kurumlarında iş alanları bulunan hostes mesleğiyle ilgili olarak günümüzde birçok bayanın ilgisini çekiyor. Hem maaş yönünden iyi olan hem de iş açısından rahat gözüken hostes nasıl olunur? Hostes olmak için neler gereklidir?

Hostes Nasıl Olunur 2014

Hostes Nasıl Olunur 2014

THY Eğitim Müdürlüğü’nde verilen hostes eğitimiyle birlikte sizlerde belli bir seviyeden sonra hostes olabilirsiniz. Yaklaşık 3 haftalık bir kurs ve eğitim içerisinde bulunan hostesler, bu eğitim içerisinde çeşitli dersler alırlar. Eğitim sonrasında belli bir sınava girerler ve bu sınavda başarılı olanlar, çalışma hakkını kazanmış olurlar. Böylelikle hostes mesleğinde birçok hava yolu firmasında çalışma imkanı bulabilirler.

Birçok hava yolu firmasının hizmetleri arasında bulunan yabancı ülkelere uçuşlardan dolayı, tüm hosteslerde İngilizce dili aranmaktadır. Bu nedenle İngilizce dilinizin iyi olması, İngilizce biliyor olmanız önemli bir durumdur. Eğitim aldıktan sonra sizlere sunulan hostes mesleklerinde maaşlar ne kadar olur?

Hostesler Ne Kadar Maaş Alırlar?

Hostesler, uçuşlara göre farklı maaşlar almaktadırlar. Bir hostes, yurtiçi ve yurtdışı uçuşlarına katılabileceği için her uçuşuna göre aylık maaşında değişiklik olur. Ancak ortalama olarak hosteslerin aldıkları maaşlara bakılırsa 2000 – 3000 Dolar aralığında ücret alabilmektedirler.

Hostesler, tecrübeli olduklarında daha hızlı ve kolay şekilde iş imkanlarını bulabilir, sahip olabilirler. Hele ki özel şirketlerde çalışmak adına daha hızlı iş bulabilecekleri bir durum olacaktır.

Hostesler Ne İş Yapar – Hosteslerin Görevleri 2014
– Yolcuların güvenliğinden sorumlu, güvenliği sağlama amaçlı bilgi verilmesinden sorumludur.
– Bilet numaralarına göre yolcuların doğru yerlere oturmaları sağlanır.
– Yolcuların sayımı yapılarak eksik yolcu varsa beklenilmesini sağlar.
– Uyumak isteyenlere hem yastık hem de battaniye gibi sunumu yapmak adına ihtiyacı olanlara bu gibi gereksinimleri vermek.
– Yemek servisi ve yolcuların rahat olabileceği şekilde bulunmalarını sağlamaktır.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın