İnternetten Para Kazanılır mı?

Para, Lidyalıların bir zamanlar kendi aralarında değiş tokuş yapmaları için kullandıkları bir araçtı. Günden güne büyüyen ve gelişen para, bizim devrimize – dönemimize kadar gelerek günümüzde yaşamda kalabilmek, hayatı yaşayabilmek için en önemli etken, bir ihtiyaç oldu.

Tabi günümüzde kazanılan paranın da 2 çeşidi bulunur.

– Helal para
– Haram para.

2013 internetten para kazanmanın yollari

2013 internetten para kazanmanın yollari

İnsanlar kolay kazanılan paraları genel olarak haram para olarak görmüşlerdir. Alın teri akıtılan paralardır, helal olan paralar. Ancak şunu belirtmekte önemli bir durum var; İnternet üzerinden para kazanmak konusu, gündelik yaşantınızda kazanacağınız paralarla alakasız değil, eşittir. İnternet üzerinden yapacağınız işlerinizde, uygulamalarınızda kazanacağınız paralarda fiziki olarak yorulmamış olabilirsiniz, ancak beyin yönünden çok yorulacağınızı da unutmamalısınız.

Ancak internetten dolandırıcılık yapılarak da para kazanan birçok insan bulunur. Bu gibi durumlarda ise maalesef insanların kazandıkları paralar, haramdır. Haram olarak bilinir ve belirtilir. Günümüzde büyüklerimize “İnternetten para kazanıyorum” denildiğinde ne garip algılanır değil mi? Oysa durum öyle değildir. Ne illegal bir iş vardır ortada ne de farklı bir dolandırıcılık… Tamamen helalinden kazanılan paranın kara bir para olarak gözükmesi ayrı bir kötülüktür.





Etiketler: , , , , ,

Bir Cevap Yazın