iPhone 5S Mavi Ekran Sorunu Çözümü Var mı?

Apple, yeni çıkardığı iPhone serilerinden birisi olan iPhone 5S’e bakıldığında, telefonun en büyük özelliklerinden birisi parmak izi okuyucusu olması oldu. Ancak telefonun ‘mavi ekran hatası’ sorunsalı ise gündemin vazgeçilmez konuları arasına girmeyi başardı…

iphone 5s - ios 7 mavi ekran hatası

iphone 5s – ios 7 mavi ekran hatası

‘Mavi ekran hatası’ dediğimiz hata, genel olarak bakıldığında Windows kullanıcılarının karşı karşıya kaldıkları bir durumdu. Ancak günümüzde Apple gibi ciddi bir firmanın ürettiği iPhone 5s telefonunda da maalesef böyle bir sorunla karşı karşıya kalıyor, kullanıcılar… Mavi ekran hatası beliriyor ve ardından telefon kendini yeniden başlatıyor… İos 7 yenilemesiyle birlikte birçok kullanıcıdan tepki gören bu durum, kısa sürede yetkililer tarafından çözüme kavuşturulması adına sorunun kaynağı bulunsa da çözüm tam olarak bulunmadı.

Sorun tamamen iWork denilen bir uygulama kaynaklı olduğu belirtildi. Ön yüklü olarak gelen bu uygulama, kullanıcılar tarafından kaldırılması imkansız olduğu için mavi ekran sorununa maruz kalan kullanıcılar, çözümü beklemekten başla bir şey yapamayacaklar.

 

Etiketler: , , , , ,

Bir Cevap Yazın