İphone 5s vs Samsung S5 Karşılaştırması

Geçtiğimiz 24 Şubat 2014 Pazartesi günü yapılan bir Lansman ile beraber tanıtımı yapılan Samsung Galaxy S5, piyasaya yakın zamanda çıkacak… 11 Nisan 2014 tarihinde ABD’de satışa çıkartılacak olan telefon, iPhone 5S’e rakip olarak geliyor…

İphone 5s vs Samsung S5 Karşılaştırması

İphone 5s vs Samsung S5 Karşılaştırması

Peki Samsung Galaxy S5 mi yoksa iPhone 5S mi satın alınmalıdır… Hangisi önemlidir.. Hangisi tercih edilmelidir… İşte tüm karşılaştırma bilgisini sizler için sunuyoruz:

iPhone 5S’ten sonra yeni olarak görülecek ve çıkacak olan Samsung Galaxy S5, iPhone 6 çıkana kadar piyasada hem iyi hem de yeni telefon olarak rolü alacak diyebiliriz.

Samsung Galaxy S5 ile iPhone 5S arasında ilk fark, işletim sistemidir.

iPhone 5S; 4 inç 1136×640 IPS LCD ekranla birlikte boy gösterirken, her inç başına 326 piksel gelmektedir.

Galaxy S5; 5.1 inç Full HDD Super AMOLED ekranı ve 415 ppi ile yoğun bir ekrana sahiptir diyebiliriz.

Apple, son çıkardığı iPhone 5S’te alüminyum ve camdan oluşan çift tonlu tasarım gerçekleştirmiştir. Bu tasarım gerçekten dikkat çekiyor.

Galaxy S5’te ise her ne kadar farklı bir tasarıma sahip olsa da hala plastik yapımı olması nedeniyle iPhone 5S karşısında tasarım açısından ezilmektedir!

En büyük farkın yukarda da belirttiğimiz üzere işletim sistemi olduğunu söylemiştik. Samsung Galaxy S5 ile iPhone 5S arasında ki en büyük fark, işletim sistemidir. Peki işletim sistemleri nelerdir?

iPhone 5S; iOS 7, kullanımı kolay, başarılı, daha hızlı ve temiz bir işletim sistemidir.

Samsung Galaxy S5 ise bilindiği üzere Android sistemini kullanıyor. Android 4.4 Kitkat sistemiyle piyasada bulunacak.

Pil durumları nasıldır?

Samsung Galaxy S5 ile iPhone 5S arasında pil farklarına da baktık.

iPhone 5S; 1560mAh’lık bir pil gücüne sahiptir. Samsung Galaxy S5 ise; 2.800mAh’lık bir pil gücüne sahip, iyi bir performanslı telefon olarak karşımıza çıkıyor. Bu karşılaşmada ise Samsung Galaxy S5 galip geliyor.

İşlemci karşılaştırması

iPhone 5S; 1GB RAM ve çift çekirdekli 1.30 65 – bit A7 işlemcili bir telefondur.

Galaxy S5; 2.5GHz dört çekirdekli Krait çipi ve 2GB RAM’le geliyor.

Ancak burada ki önemli bir durum; her ne kadar kağıt üzerinde Galaxy S5, iPhone 5S’e göre daha güçlü olsa da testler ve sonuçlar doğrultusunda hız durumunu denemeler sonrasında göreceğiz…

Şuan için önemli özellikler ve karşılaştırmalar bu şekildedir. Hangisini satın almalıyım? diye düşünen dostlarımız olursa eğer, bu durumda marka, markaya sadık müşteri profili daha ön planda oluyor. Çünkü her iki telefon da, kendi alanında, kendi kategorisinde başarılıdır. Fiyat açısında da birbirine yakın fiyatlar olduğu için bu konuda her iki telefondan birisi dilediğiniz gibi tercih edilebilir.

Etiketler: , , ,

“İphone 5s vs Samsung S5 Karşılaştırması” için bir cevap

  1. Rasim soylu diyor ki:

    İPHONE AL HERZAMAN KALİTELİDİR

Bir Cevap Yazın