iPhone İçin 2048 Oyunu

Basit görünen ancak bir o kadar zor olan bir oyun ile sizleri tanıştırmak istiyoruz bugün. Tamamen Matematiksel bir oyun olan 2048 oyununun amacı toplamda tüm sayıları 2048’de toplamak oluyor. Sizlere sayıları sağa, sola, yukarı ve aşağıya doğru çekme imkanı veren oyun, sayıların tamamını toplayarak toplamda 2048’de buluşturmanızı istiyor.

iPhone İçin 2048 Oyunu

iPhone İçin 2048 Oyunu

2 ile başlayan oyun 4, 8, 16, 32, 64, 128 gibi 2’nin katlarında devam ediyor. En son ise 2048’e ulaşmanız için sizlerden yardım istiyor. Bunu tabi ki canınız sıkıldığında, boş vakitlerinizde oynayarak keyifli hale getirebilirsiniz. Burada unutmamanız gereken durum, oyun asla kolay değil. Çünkü yapacağınız yanlış yönlendirmeler, yanlış toplamalar neticesinde oyun sizlere “Game Over” diyebilir.

Hem keyifli hem de Matematik zekanızı geliştirmek adına bu oyunu oynayabilirsiniz. Sizlere oyunu iPhone’da tanıttık çünkü şu aralar AppleStore’da çok popüler ve ücretsiz bir oyundur. Elbette Android sistemli telefonlarda da GooglePlay üzerinden oyunu indirebilir ve oynamaya başlayabilirsiniz!

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın