İstanbul 4. Levent’ten Sabiha Gökçen Havaalanına Nasıl Gidilir?

İstanbul’a yeni geldiyseniz ve Avrupa yakasında bulunmanıza rağmen kendi şehrinize gideceğiniz zamanda uçakla gideceksiniz. Ancak aldığınız bilet Atatürk Havalimanı değil de Sabiha Gökçen Havalimanı ise o halde işiniz biraz zor gözüküyor. Çünkü Sabiha Gökçen Havalimanı, İstanbul’un çıkışına doğru kurulmuş bir havaalanıdır. Hal böyle olunca da şehir içindeyseniz bu havaalanına ulaşmak için çeşitli alternatif yolları denemelisiniz.

İstanbul 4. Levent'ten Sabiha Gökçen Havaalanına Nasıl Gidilir?

İstanbul 4. Levent’ten Sabiha Gökçen Havaalanına Nasıl Gidilir?

İstanbul içi alternatif yolları sunarak sizleri Sabiha Gökçen Havaalanına ilerlemeniz konusunda yardımcı olmaya çalışacağız. İstanbul’un Avrupa yakasındaysanız eğer 4. Levent tarafından kolaylıkla Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşabilirsiniz. Bunun için 4. Levent’ten kalkan E-3 No’lu Otobüs hattına binebilirsiniz.

E-3 SABİHA GÖKÇEN HAVALİMANI – 4.LEVENT Otobüs hattı, Ekspress otobüstür. Ortalama olarak 2 saate yakın bir zaman içerisinde Havalimanına ulaşır. Bu nedenle saat 12.00’de olan uçağınıza yetişmek için 1 saat öncesinde Havalimanında olmanız gerekiyor. Yani saat 11.00’de havalimanında olmalısınız. Buna göre de saat 8.30 – 9.00 civarlarında otobüste olmalı ve yolculuk başlamalıdır.

Eğer ki İstanbul Anadolu Yakasında oturuyorsanız, buradan da direkt olarak otobüsle geçebilirsiniz, Sabiha Gökçen Havalimanına. Kadıköy merkezden Sabiha Gökçen Havalimanına E-10 Otobüsüne binerek geçebilirsiniz. Bu otobüs, çift bilet almaktadır. Bu nedenle ortalama 5 – 8 TL arasında bir ücret ödeyeceğiniz için buna göre İstanbul Kart içerisinde paranızın yüklü olmasına dikkat etmelisiniz.

Eğer ki daha merkezi bir yerdeyseniz örneğin Taksim civarlarındaysanız buradan da yine Sabiha Gökçen Havalimanına ulaşabilirsiniz. Taksim’de Sabiha Gökçen’e direkt olarak giden Havaş otobüsleri bulunuyor. Ortalama 1 – 1.5 saat içerisinde sizleri Havalimanına ulaştıran bu otobüsler de 10 – 15 TL civarlarında bir ücret talep etmektedirler. Buna göre siz de Havalimanına ulaşmak için bu otobüsleri tercih edebilirsiniz.

 

Etiketler: , , , , ,

Bir Cevap Yazın