İstanbul Aydın Üniversitesi

İstanbul Aydın Üniversitesi, Türkiye’de 2005 yılında açılmış olan ve uygulamalı eğitim yapmakta olan değerli üniversitelerden birisidir. 520’den daha fazla öğretim görevlisi bulunduran İstanbul Aydın Üniversitesi ile eğitiminizi tam olarak alabileceğinizden emin olabilirsiniz.

İstanbul Aydın Üniversitesi bölümleri:

Fen – Edebiyat
İktisadi ve İdari Bilimler
Mühendislik – Mimarlık
İletişim
Eğitim fakülteleri bulunmaktadır. Ayrıca İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Meslek Yüksekokulu’da bulunmaktadır.

İstanbul Aydın Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Bölümleri:

Bankacılık ve Sigortacılık
Bilgisayar Teknolojileri ve Programlama
Diş Ticaret ve Avrupa Birliği
Gıda Teknolojisi
Girişimcilik ve Proje Yönetimi Asistanlığı
Halkla İlişkiler ve Reklamcılık
Hastane Yönetimi ve Organizasyon gibi birbirinden farklı ve bol seçenekte programlar bulunmaktadır. İstanbul Aydın Üniversitesi, öğrencilerine hem eğitim hem de çalışma alanı oluşturmakta olan başarılı bir üniversitedir. Bunun yanı sıra “Mezun yerleştirme” adı altında ki projeleriyle, mezun olduktan sonra işe girmeniz konusunda da sizlere büyük yardımı dokunmaktadır.

İstanbul Aydın Üniversitesi, Hem İngilizce hem Rusça hem de İspanyolca olmak üzere toplamda 3 dil üzerinden eğitimini vermektedir. Tüm fakülte ve meslek yüksekokulunun bölüm ve programlarında ingilizce hazırlık bulunmaktadır.

Asosyal değil Sosyal bir üniversite olan İstanbul Aydın Üniversitesi, kendi öğrencilerinin kurmakta olduğu 50’nin üzerinde kulüp bulunmakta ve bu kulüpler, yine öğrenciler tarafından yürütülmeye çalışılmaktadıdır.

Ayrıca İstanbul Aydın Üniversitesi ile çift dalda eğitim yapmanız da mümkündür. Bazı bölümlerde çift dal yapmanız konusunda yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra İstanbul’da olan bu üniversite, 2 kampüse sahiptir: Bahçelievler ve Florya.

Üniversitenin anlaşmalı olduğu kız ve erkek yurtları bulunmaktadır. Bu yurtlar, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından denetlenmekte olan yurtlar olup ayrıca hijyen, güvenlik ve gıda sağlığı yönünden sıklıklıa kontrol altındadır.

Florya’da ki merkezi kampüsü yanı sıra Bahçelievler’de ki kampüsünde şu bölümler bulunmaktadır: Hazırlık Meslek Yüksekokulu, Diş Hekimliği. İstanbul’da vakıf üniversitesinde okumak isteyenler için İstanbul Aydın Üniversitesi tercih edilebilir, başarılı bir üniversitedir.

Etiketler: , , , , ,

Bir Cevap Yazın