İzmir Alsancak Leman Kültür

Yine İzmir’de gezdiğim günlerden bir gün, bir arkadaşımla beraber hem keyifli birkaç saat geçirebileceğimiz hem de sohbet edebileceğimiz bir yer seçmek istedim, Alsancak Kıbrıs Şehitleri üzerinde yürürken bu yolun sonunda Kıbrıs Şehitleri Leman Kültür’ü bulduk. Oturalım dedik, Leman sonuçta… Bizim Leman!

İzmir Alsancak Leman Kültür

İzmir Alsancak Leman Kültür

Arkadaşım Bursa’dan bende İstanbul’dan gelmiştim, İzmir’e… Oturduk ve birkaç saati sohbet ederek, muhabbet ederek geçirirken bir yandan da birkaç bira içtik diyebiliriz. İster içkili ister içkisiz olarak Leman Kültür’ü kullanabilirsiniz. Her yönden de kullandım diyebilirim…

Başka bir gün gittiğimde öğlen yemeği olsun diyerek bir hamburger yemiştim. Hoş bir tepsi de gelen bu Hamburger, kocaman büyüklükte olup yanında elma dilim patates ve ufak bir de salata ile beraber servis ediliyor. Tüm mekânlar göz önüne getirilerek bakıldığında, fiyat ortalaması normaldir.

Yine başka bir gün kahvaltı için gittiğim Alsancak’ta ki Leman Kültür mekanında kocaman ne ararsan var diyebileceğim bir kahvaltı geldi. Zannediyorum ki bu kahvaltı ile 2 kişi rahat doyar. O an yiyebildiğimi yedim diyebilirim… Ortalama 18 TL civarında olması gereken bu kahvaltı içerisinde her şeyin olmasının yanı sıra çay sınırsızdır.

Yolunuz bir gün Kıbrıs Şehitliklerine düşerse, yolun sonunda bulunan Leman Kültür gerçekten tercih edilebilir yerlerden birisidir. Bu sayede ister muhabbet etmek adına isterseniz birkaç bira içerek keyifli zaman geçirmek adına isterseniz de sabah kahvaltı, öğlen yemeği veya akşam aperatifi yapmak için tercih edilebilir.

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın