Kanal D Kapış Kapış 1 Ağustos 2013 Sorusu

Soru: Hangi Adam Tayt Giymez?

A-) kızılmaske
B-) Örümcekadam
C-) Batman
D-) Demiradam

 

Demir Adam, Marvel Comics’in Mart 1963’te çıkardığı bir süper kahraman. Ayrıca Marvel’ın en sevilen kahramanlarından biridir.Gerçekte Tony Stark’tır.Kimliğini açıklamaktan çekinmez.

Konusu

Ünlü bir mucit ve milyoner olan Tony Stark, – ayrıca bayan hayranlarıyla arası çok iyidir – Stark Endüstrileri adlı babasından kalan şirketin başına geçmistir ve silah üretimine başlamıştır. Silahlardan para kazanmıştır, yani insanların kanına girerek. Bu da daha sonra kendini insanlara karşı sorumlu hissetmesine sebep olacaktır. Afganistan’daki bir terör örgütü Tony Stark’a bir suikast düzenler. Babasının ve kendisinin iş ortağı olan Obadiah Stane’le gizli işbirliği içinde. Bu suikastte Stark’ın vücuduna şarapnel parçaları girmiştir. Özellikle kalbi büyük hasar görmüştür. Tony Stark’ın ölmemesi için Yinsen isimli bir cerrah Tony’nin göğüsüne bir çeşit mıknatıs yerleştirilmiştir ve Tony’nin ölümü engellenir. Kendisi de Arc-Reaktörünü ve o reaktörden güç alan ilk zırhını icat eder ve oradan kaçmayı başarır. Yaptığı ilk zırhı oldukça ilkeldir ve bu zırhı kendisi yönetmektedir. Tony’nin kurtulduğunu öğrenen iş ortağı Obadiah Stane, onu şirketten attırmaya çalışır. Tony, zırhın tasarımını mükemmelleştirerek J.A.R.V.I.S’i zırha dahil eder. Tony Stark’ın bu zırh içinde hata yapma olasılığı çok düşüktür. İlk olarak kendisine suikast düzenleyen terör örgütünün bir kampını havaya uçurur. Daha sonradan da Iron Man olmaya karar verir.

Güçleri

Stark’ın yaptığı zırh çok fonksiyonludur. Zırhın bilgisayarı J.A.R.V.I.S sayesinde düşmanlarını kolayca yenebilir. Zırhında manyetik kalkanlar, püskürtücü ışınlar (Repulsor) ve ayaklarında uçmaya yarayan roketleri vardır.
Zırh arc-reaktörü, itici motorlar ve çeşitli silahlardan oluşmuştur. Daima geliştirmektedir.

Arkadaşları

James Rhodes (War Machine), Pepper Potts , Steve Rogers (Captain America) , Bruce Banner (Hulk) , Thor.

En Büyük 4 Düşmanı

Dormammu , M.O.D.O.K, Mandarin. Crimson Dynamo

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın