Karpuzun İyisi Nasıl Anlaşılır?

Yaz geldi ve yaz ayıyla beraber mevsimsel meyveler de oluşmaya başladı. Özlediğimiz lezzetlerden birisi de Karpuzdur. Ancak iyi bir karpuzun seçimiyle ilgili olarak akıllarda hep aynı sorular var: İyi bir karpuzu nasıl seçerim? İşte bugün sizlere bu soruya yanıt verebileceğimiz bir yazı hazırladık. Umarım faydalı olur ve herkes bu yazıdan yararlanır diye düşünüyoruz.

Karpuzun İyisi Nasıl Anlaşılır?

Karpuzun İyisi Nasıl Anlaşılır?

Karpuz, bildiğiniz üzere toprakta yetişen bir meyvedir. Toprakta yetişen karpuzun toprağa oturmuş olan kısmının sarılaşmış olması önemlidir. Diğer kısımlarında ise belirli çizgilerinin olması önemli olduğu kadar aynı zamanda yeşilliği de gerçekten baktığınızda tatmin ediciliği kadar olması gerekmektedir.

Aynı zamanda karpuza vurularak da sesine göre seçim yapılır. Eğer karpuza vurduktan sonra tiz sesli bir şekilde karşılık alıyorsanız o halde karpuz daha olgunlaşmamıştır. Bu karpuzu almamanızı öneririz. Daha dolgun, tok bir ses çıkaran karpuz ise istediğiniz kıvamda olan bir karpuzdur. Karpuzu bu şekilde seçebilir ve afiyetle yaz günlerde serin serin karpuzu tüketebilirsiniz.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın