Kilo Vermenin En Basit Yolu Bilinçaltından Geçer!

Kilo vermek için kayıt olduğunuz spor salonları olsun, kendinizi yemek yeme durumundan sıktığınız günlere karşı diyetisyenlere giderek çeşitli programlar yaptırdığınız durumlar olsun; bunların tamamını düşündüğümüz de her şey doğal bir şekilde ilerliyor. Ancak sizler en basit durumda dahi kendinizi buzdolabının karşısında buluyorsanız, işte burada bir hata yapıyorsunuz demektir.

Araştırmalar göre insanların öfkelenme, kızma gibi durumlarında direkt olarak bilinçaltı yemek yeme eylemini gerçekleştirmek istiyor. Oysaki öfkelendiğiniz konu her ne ise, herhangi bir durumda çikolata v.b. bir şey yediğinizde öfkeniz dinmeyecek ya da gitmeyecek… Bu konuda hem fikir isek aşağıda ki uygulamalar ile bu durumdan uzak durmalısınız.

Kilo Vermenin En Basit Yolu Bilinçaltından Geçer!

Kilo Vermenin En Basit Yolu Bilinçaltından Geçer!

Öncelikle öfkelendiğiniz konu her ne ise, bu konu üzerine gitmeli ve bilinçaltınızdan gelen açlığı yatıştırmalısınız. Çünkü bilinçaltınız sizlere bir şeyler tüketmenizi istiyorsa, siz bu durumu dinlememeli ve öfkenizi yenerek sakinleşmelisiniz.

Hiçbir zaman “kilo vermek zor” diye düşünmeyin. Bu düşünceye kapılırsanız, ipler gerçekten kopacaktır ve hiçbir şey yapmayacağınız gibi bu sefer normalden daha fazla tüketime başlayacaksınız.

Bir hedefiniz varsa, o hedefe ulaşmak için önünüze engel olanları bir bir kenara atın. Çünkü sizler hedefe ulaştığınızda artık daha rahat ve emin adımlarla ilerleyeceksiniz. Bu da sizleri rakiplerinize göre hayatta bir adım ön planda tutacaktır.

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın