Kısayolla Görev Yöneticisi (Task Manager) Açmak

Windows 7 sürümünden önce ki sürümlerin tamamında Görev Yöneticisi açmak kolay idi. Birkaç tuşa bastıktan sonra direkt olarak karşımıza çıkan Görev Yöneticisi olurdu. O tuşlarda CTRL + ALT + DEL tuşlarıydı. Ancak Windows İşletim Sistemi’nde yeni sürümlerin gelmesiyle beraber, bazı kısayollarda da değişiklikler gerçekleşti.

Kısayolla Görev Yöneticisi (Task Manager) Açmak

Kısayolla Görev Yöneticisi (Task Manager) Açmak

Windows 7 ve üst sürümlerde artık Görev Yöneticisini açmak istediğimizde eski usul olan CTRL + ALT + DEL yaptığımızda ayrı bir pencere açılıyor. Açılan pencerenin en altından “Görev Yöneticisi (Task Manager)” seçerek işlemlerimizi Görev Yöneticisinde gerçekleştiriyoruz. Ancak daha hızlı ve kısayolu var mıdır? Evet, vardır.

Görev Yöneticisini en hızlı açmanın yolu CTRL + SHIFT + ESC tuşlarını kullanmak olacaktır. Bu tuşları kullanarak Görev yöneticisini anında bilgisayarınızda açabilir, ayrı bir pencereye giderek oradan çeşitli seçeneklere tıklamak zorunda kalmazsınız.

Bunun dışında Başlat arama kısmını da kullanabilirsiniz. Bu kısma “Görev Yöneticisini Aç” diye bir komut verirseniz, ekranınıza anında Görev Yöneticisi belirleyecektir.

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın