Kuşadası Tatili 2013

Aydın’ın güzelliklerinden birisi de Kuşadası gibi bir ilçeye sahip olmasıdır. Böylesine güzel bir yer, Aydın’a hem renk katmakta hem de ayrı bir hava… Geçtiğimiz sezon geçirdiğim yaz tatili, gerçekten güzel ve keyifliydi. Havası olsun, insanları olsun, doğası ve kendine has güzelliği olsun Kuşadası gerçekten gidilip tatil yapılası yerlerden birisidir.

Güzel bir yerdir, Kuşadası. Kuşadası’nda tatil yapılabildiği gibi ayrıca tarihi kalıntıları da gezmek mümkündür. Denizi, plajı da ayrı güzel ve keyiflidir. Plajların neredeyse birçoğunu gezdiğimde “Kadın plajı” şeklinde bir özel plajın da olduğunu gördüm. Burada sadece kadınların girebileceği şekilde çevrilmiş bir alan yapmışlar. Ve birkaç gün yanımda ki aldığım duyumlar doğrultusunda, oranın da hem temiz hem de sahilinin kum olduğunu öğrendim.

Kuşadası, ne kadar ada olsa da kendine has bir ilçe merkezine sahiptir. Eğer ki gitmeyi planlıyorsanız, otellerin fiyatlandırmalarını araştırmalısınız. Çünkü çok uçuk fiyatlarda oteller olduğu gibi uygun fiyatlarda oteller bulmanız da doğaldır. Bunun için birazcık araştırma gereklidir. Ya da erken rezervasyon gibi fırsatlardan yararlanılmasını önerebilirim.

kus-adasi-tatili-2013

Kuşadası Otelleri, genelde fırsat kollama konusunda ustadırlar. Maalesef sezon başladıında otellerde yüksek fiyatlarda konaklayabilirsiniz. Çünkü fiyatlarda artış olmasının sebebi, buraya yoğun şekilde yerli ve yabancı turist ziyaret etmektedir. Çevrede bulunan otelleri siz tercih etmezseniz, sizden sonra ki bir başka turist kesinlikle tercih edeceğinden dolayı belli fiyatlar altına inmiyorlar, maalesef…

Kuşadası’na Aydın merkezden çok rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kuşadası ile Aydın arası yaklaşık olarak 2 – 2,5 saat kadar bir sürüyor. Bu da fazla uzun olmayan bir yol denilebilir. Çünkü gidildiğinde gerçekten o yolu gitmenize değecek güzellikleri göreceksiniz.

Etiketler: , , , , , ,

Bir Cevap Yazın