Kutlu Doğum Haftası Ne Zaman 2014

Kutlu Doğum Haftası, biliyorsunuz ki Türk Diyanet Vakfı tarafınca 1989 tarihlerinde başlamış olan bir İslami gelenektir. Peygamber efendimiz Muhammed bin Abdullah’ın Miladi takvime göre Doğum günü olan 20 Nisan tarihi kabul edilmiş olup, buna göre, 20 Nisan’ın olduğu hafta içerisinde ‘Kutlu Doğum Haftası’ olarak kutlanır ve görülür.

Kutlu Doğum Haftası Ne Zaman 2014

Kutlu Doğum Haftası Ne Zaman 2014

Kutlu Doğum haftası olan bu Nisan ayının 20’sinde, Hz. Muhammed için çeşitli aktiviteler, etkinlikler yapılarak Hz. Muhammed (S.A.V.) anılır, doğum günü kutlanır.

Kutlu doğum haftası 2014 yılında ne zamana geldiğiyle ilgili sorular soruluyor. Bu yılda da 14 – 20 Nisan 2014 tarihlerinde kutlu doğum haftası kutlanacaktır.

Hz. Muhammed’in doğduğu gece, Kamera aylarından Rebiü’l-evvel ayının 12. gecesi olur ve bu gecede dünyaya gelmiştir. Aynı zamanda bu gece Mevlit Kandili olarak da anılır ve bilinir.

Kutlu doğum haftası 2014 ne zaman diye merak eden, Kutlu doğum haftası hangi güne denk geliyor diyenler için Kutlu doğum haftası bu yıl 14 – 20 Nisan tarihleri arasında olacaktır.





Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın