Kyk Bursları Ne Kadar Oldu 2014 – Kyk Kredileri Ne Kadar Oldu 2014

Birkaç gündür gündemde olan Kyk bursları ve Kyk kredileriyle ilgili olarak öğrencileri bilgilendirme amacıyla sizlere buradan birkaç paylaşım yapmak istiyoruz. Bugün içerisinde eklediğimiz Yurtkur Burs Çıktı Ne Yapmalıyım – Yurtkur Kredi Çıktı Ne Yapmalıyım? konusunda burs ve kredi çıkanlar için bundan sonra ki adımlarda neler yapması gerektiğini sizlere yazdık. Bu konumuzda ise sizlere Kyk bursları ne kadar oldu? 2014 yılı itibariyle Kyk kredi ne kadar oldu bilgisini sunmak istiyoruz.

Kyk Bursları Ne Kadar Oldu 2014 - Kyk Kredileri Ne Kadar Oldu 2014

Kyk Bursları Ne Kadar Oldu 2014 – Kyk Kredileri Ne Kadar Oldu 2014

Başbakan’ın geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile geçen yıl 2013 yılında bursların 280 TL olarak yatırıldığını biliyorduk. Bununla beraber bu yıl ise hem Burs hem de Kredi olarak öğrenciye destek olan devlet, burs ve krediye + 20 TL daha getirdi. Bundan böyle hem burs hem de kredi alan öğrenciler 300 TL olarak ödemelerini alabileceklerdir.

Umarım burs ve kredi alan öğrenciler, bu desteği almaya hak kazananlar; gerçekten istedikleri şekilde kullanırlar. Aynı zamanda en doğru yere, en iyi şekilde kullanırlar diye umuyorum. Herkes için hayırlı olsun.

Etiketler: , , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın