Kyk Kredi Geri Ödeme Nasıl Oluyor – Kyk Kredi Faizli mi?

KYK kredi çıktı. İhtiyacınız var ve alacaksınız. Peki kyk kredi geri ödeme nasıl oluyor? Kyk kredi geri öderken faizli mi ödüyorsunuz? İşte tüm soruların cevaplarını aşağıda sizlere tek bir yanıt olarak vermek istiyoruz.

Kyk Kredi Geri Ödeme Nasıl Oluyor - Kyk Kredi Faizli mi?

Kyk Kredi Geri Ödeme Nasıl Oluyor – Kyk Kredi Faizli mi?

Öncelikle Kyk burs çıkan dostlarımız, herhangi bir geri ödemede yapmadan kyk bursunu karşılıksız olarak alırlar. Burs demek, karşılıksız olarak devletin ihtiyacı olan öğrencilere sunduğu belli bir cüzi miktarda ki tutardır. Kyk kredi ise, öğrenim kredisi olarak belirtilir ve öğrenim kredisi “karşılıklı” diye belirttiğimiz bir burs çeşididir.

“Karşılıklı burs” ya da “öğrenim kredisi” diye ifade edilen bu kyk kredisi, geri ödemelidir. Yani sizler okuldan mezun olduktan tam 2 yıl sonrasında ödemeye başlarsınız. Eğer ki ödeme günü geldiğinde hala işiniz ya da geri ödeme için gücünüz yoksa, bekletebiliyorsunuz. Ancak bu durumda faiz sorunu oluşabilir.

Kyk Kredi Geri Ödeme Nasıl Oluyor – Kyk Kredi Faizli mi?

Yurtkur yetkililerinin verdiği cevaba bakılarak bu soru cevaplanırsa, “Tüketici Eşya Fiyat Endeksi uygulaması” yapılarak kredinin geri alınması beklenmektedir. Normal bir faiz olarak değil de eşya fiyatlarının endeksine göre Türkiye’de ki artış ne durumdaysa, o değer üzerinden hesaplama yapılarak sizlerden istenilen tutar geri alınır dostlar.

Etiketler: , , , , ,

Bir Cevap Yazın