KYK ve Yurtkur Başvuruları Ne Zaman?

Yurtkur, bildiğiniz üzere üniversiteli öğrencilerin kalmak için başvurdukları bir yurt sistemidir. 2013 – 2014 Üniversite eğitim ve öğretim yılının bu yıl yakın zaman önce yapılan Üniversite tercihlerinden sonra kısa bir zaman içerisinde tercihlerin açıklanması doğrultusunda, yurt başvurularını da almaya başlayacağını Yurtkur Genel Müdürü açıkladı.

Önlisans, Lisans ve Yüksek lisans yapacak olan öğrencilerin eğitimlerinin açıklanmasından sonra ki tarih olan 4 Ağustos 2013 tarihinde, yurt başvurularını almaya başlayacaklarını açıkladılar. Bunun yanı sıra Yüksek lisans, Öz Yetenek, Doktora, Ön Kayıt, Dikey ve Yatay Geçiş sınavları doğrultusunda Yükseköğretim programlarından birisine girecek olan öğrencilerin yurt başvuruları ise 9 – 22 Eylül 2013 tarihinde olacağı bildirildi. Yurtkur’un resmi web sitesi olan WWW.KYK.GOV.TR adresinden başvurular yapılacaktır.

Yurtkur’a yapılan başvurular doğrultusunda, yurtlarda kalmaya hak kazanmayı başarmış olan öğrencilerin yurtlara kayıt yaptırma tarihleri de bu sırada açıklanmıştır. Yurtları kazanan öğrencilerin kayıt yaptırma tarihleri: 2 – 15 Eylül 2013 tarihidir.

Etiketler: , , , , ,

Bir Cevap Yazın