KYK Yurt ve Burs Başvuruları Başladı

29 Temmuz 2013 Pazartesi Günü Kyk Yurt ve Burs başvurularının başladığına dair bir bilgi aldık. Bunu da siz değerli ziyaretçilerimiz için hemen paylaşmak istiyoruz. KYK, açılım olarak Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu olarak bilinir. KYK, devlete bağlı bir sistemdir. Devlet tarafından uygun fiyatlarda karşılanan yurtlar sayesinde, farklı illerde okuma fırsatı bulabiliyorsunuz.

İstanbul’da yaşayan bir genç öğrencinin, üniversite kazandığı yer İzmir’de ise orada illa ki ev tutmak zorunda değilsiniz. Daha uygun fiyatlarda olması açısından KYK Yurtları, hem hesaplı hemde daha düzenli olacaktır. YurtKur sayesinde eğitimlerinizi aksatmadan, gittiğiniz ilde de eğitiminize devam edebilecek, devlet tarafından cüzi miktarlarda karşılanan yurtlarda da rahatlıkla kalabileceksiniz.

Yurt içerisinde hem yatabileceğiniz yer hem duş alabileceğiniz alan hem de yemekhane alanı bulunur. Yemekhane, sabah kahvaltısı ve öğleden sonra 3 ile 6 arasında yemek çıkartır. Bu yemekler de yine aylık ödeyeceğiniz ücret içerisinde sizlere fiş olarak sunulur.

KYK Yurt başvurusu için aşağıda ki adrese girerek hem yurt hem de burs başvurusu yapabilirsiniz.

KYK Yurt Başvurusu – KYK Burs Başvurusu – KYK Kredili Burs Başvurusu İçin TIKLAYIN

Etiketler: , , , , , ,

Bir Cevap Yazın