La Mujer Sin Cabeza (2008)

Dram, Gizem, Gerilimin birlikte olduğu dolu dolu toplamda 87 dakikayı geçirebileceğiniz harika bir yapıt.

Üst sınıftan bir kadın seyir halindeyken cep telefonuna bakacağım diye alt sınıf bir çocuğu ezer ve bir anlık duraksamadan sonra yoluna devam eder… Her ne kadar birini öldürmüş olabileceği şüphesi taşısa da, başta kendi, giderek çevresindekiler hiçbir şey olmamış gibi davranmayı seçmek isterler ve seçerler!

La Mujer Sin Cabeza (2008)

La Mujer Sin Cabeza (2008)

Yönetmen Lucrecia Martel, gerçekten harika bir filme imza atıyor… Birbirine görünmez olan sosyal sınıfların fotoğrafını çeken bu film, çürümüş bir toplum anatomisini ortaya çıkartıyor. Ülkesinin tarihine yolculuk edip cunta rejimi karşsıında sessiz kalanları hatırlatıyor, film… Günümüzün Arjantin’inde yaşayan sosyal ve sınıfsal çarpıklıkların altını kazıyor. Öyle ince bir düşünceyle bu duyguları yansıtıyor ki, filmi dört gözle açarak izlediğiniz anda olayları fark edebiliyorsunuz.

Eğlenmeyi her zaman yaptığınız bir eylem olduğunu düşünüyor, bir film izlerken gerçekten derinden düşünmenin ne demek olduğunu hissetmek istiyorsanız bu filmi seyredebilirsiniz. Sanat ile hayatın birbirine ne kadar yaklaşabileceğine tanıklık edebilirsiniz!

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın