Limonlu Bahçe – Beyoğlu

Taksim’in kalabalığından uzak, hoş bir mekana oturmak isterseniz, sizleri Limonlu Bahçe adı verilen gerçekten bahçe olan bir ortama davet edebiliriz. Burada keyifli bir zaman geçirebilir, birebir arkadaş ya da arkadaşlarınızla beraber sohbet içerisinde olabilir, güzel ve keyifli bir zaman geçirebilirsiniz. Gerçekten istenilen derecede keyifli zaman geçirilebilir bir ortam olan bu bahçede ister kahvaltı yapabilir, ister öğlen yemeklerinizi yiyebilir isterseniz de Taksim’in kalabalığından sıyrıldıktan sonra akşamları burada birkaç bir şeyler içip keyifli zamanınızı en iyi şekilde geçirmiş olabilirsiniz.

Limonlu Bahçe - Beyoğlu

Limonlu Bahçe – Beyoğlu

Taksim – Beyoğlu’nda birbirinden farklı konseptlere sahip mekanlar bulabilirsiniz. Bunlardan birisi de ‘Limonlu Bahçe’ olacaktır. Gerçekten iyi bir şekilde düşünülmüş bu yere girerken labirent içerisinde geçiyormuşsunuz gibi hissediliyor. Bu da insanı özel hissettiği gibi, özel bir yere girmek için özel alanlardan girmenizden dolayı sizlere farklılık kazandırıyor.

Daha önce gitmiş biri olarak söyleyebileceğim yorumlardan birisi; fiyat hakkında eleştirim olacaktır. Normalin üzerinde fiyat sunulması, burayı pek cazip kılmasa da akşamları pek fazla masa boş kalmayabiliyor. Tercih edilme sebeplerinden birisi biraz önce de belirttiğimiz üzere bahçe olması ve hoş bir ortam olmasıdır.
Yaz zamanlarında serin bir ortam olması adına buraya gelinebilir ve içki içen biriyseniz, birkaç kadeh bir şeyler ya da direkt olarak bira tarzında şişe içecekler de içebilir, arkadaşlarınızla gülebileceğiniz sohbetler edebilirsiniz.
Galatasaray Lisesinin bulunduğu alandan aşağı doğru inen yokuştan iniyorsunuz. Ortalama 200-300 metre sonrasında sağ tarafta görebileceğiniz dar bir kapıdan girerek bu bahçeye ulaşabilirsiniz. Etrafınızda herhangi bir mekana da burayı sorarsanız sizlere yer belirtilecektir.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın