Mazhar Olmak – Mazhar Alanson 2017 Biyografi &Oto Biyografi

Mazhar Alanson, birkaç gün önce çıkarttığı Mazhar Olmak adında ki Biyografi &Oto Biyografi kitabıyla fark yaratacağa benziyor. Cihan Dinar’ın açıklamasıyla kitabın yorumlaması şu şekilde paylaşılıyor: “Resimlerini, şarkı sözlerini, notalarını, yazılarını, günlüklerini, fotoğraflarını hatta hatıra diye sakladığı her türlü kâğıt parçasını kullanarak bir kitap tasarladığını biliyor musunuz?”

Herkesin dillerinde olan şarkılarının hikayelerini kitabına yer veren, daha öncesine kadar hayatına dair çok fazla detay açmamış olan Mazhar Alanson, Mazhar Olmak kitabıyla hiç açılmayan o kapıları sonuna kadar açıyor. Müzikal yaşamından parçalar paylaştığı kitabında, doğrudan şarkıların perde arkalarında neler döndüğüne dair bilgi paylaşıyor.

Şarkılar dışında Alanson’un yaşamından fotoğraf albümü, resim ve düşünceler göreceksiniz. Nesil Yayınları‘ndan çıkmış olan Mazhar Olmak kitabını okumaya hazır hissediyor musunuz kendinizi…

mazhar olmak

mazhar olmak

Şimdi bir yazar olarak Mazhar Alanson’u Nesil Yayınları’ndan çıkan Mazhar Olmak kitabını okumaya hazır mısınız?

Mazhar Alanson, kendi cümleleriyle hayranlarına kitabını şöyle anlatıyor:

“Bu CD’deki şarkılarımı mikrofon karşısına geçip bir kerede gacırtısı tısı, tuşu, detonesi, şaşırması, heyecanı, duygusu, hepsi içinde art arda çaldım söyledim. Neticede sonradan hepsini en düzgün hâliyle çaldıysam da; daha sonra ilk kaydıma geri döndüm. Dinlerken hatıralar, yıllar gözünüzde canlanabilir. Ne de olsa ‘sahibinin sesinden.’ Siz de yavaştan yaşlandığınızı hissedebilirsiniz. Eski, yeni aşklarınızı hatırlayabilir ya da yeniden âşık olmak isteyebilirsiniz. Bir ipucu vereyim. Aşk zordur aklınızda bulunsun… Resimlere gelince, yıllar içinde yaptığım şeyler.

Kitaba umarım sıkılmadan bakar, okur, dinler ve seversiniz. Böyle bir örnek olduğunu görmedim. Umarım siz de seversiniz.”

 

MÜZİK CD’Sİ PARÇA LİSTESİ:

1. BODRUM

2. YANDIM

3. BENİM HALA UMUDUM VAR

4. AH BU BEN

5. SARI LALELER

6. BUSELİK MAKAMINA

7. SEN VE BEN

8. YAPMA

9. TAM ORTASINDAYIM

10. YALNIZLAR GARI

11. GÜLLERİN İÇİNDEN

12. BU SABAH YAĞMUR VAR İSTANBUL’DA

13. SANATÇININ ÖYKÜSÜ

14. GÖZYAŞLARIMIZI BİTTİ Mİ SANDIN?

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın