MEB 10 Gün Devamsızlık ve Başarı Puanı 50 Kararı Doğru mu?

Milli Eğitim Bakanlığıyla ilgili bugün okuduğumuz haberlere göre, yönetmelikte bazı değişiklikler yaptığına dair bilgiler vardı. Yapılan değişikliklerden birisi de devamsızlık hakkındaydı. Devamsızlık, Ortaöğretim için biliyorsunuz ki 20 gündü. Bunun yanı sıra özürlü (rapor v.b.) olarak da 25 günlük bir devamsızlık, toplamda ise 45 günlük bir öğrencinin devamsızlık yapma hakkı bulunuyordu.

meb devamsizlik ve gecme notunu degistirdi 2013

meb devamsizlik ve gecme notunu degistirdi 2013

Ancak verilen kararlar doğrultusunda, yapılan açıklamalara bakılırsa bundan böyle Devamsızlık 10 gün olacağa benziyor. Ortaöğretim’de ki öğrenci kardeşlerimizin bu yönden nasıl bir sıkıntı yaşayacaklarını şuanda tahmin edebiliyoruz. Maalesef 20 gün bile yetmezken, 10 güne düşürülmesi, çok büyük bir sıkıntı olacaktır.

Bunun yanı sıra Milli Eğitim Bakanlığı, başarı puanında da değişiklik yaptığını açıkladı. Bundan böyle başarı geçme puanı 45 değil 50 olarak kayıtlara geçeceğine dair bir haber daha okuduk diyebiliriz. Ve son olarak Ortalama yükseltme sınavı kaldırıldı. Evet, maalesef bu sınavda kaldırılarak yıl sonu birkaç dersten kalan öğrencinin, bu derslerden geçmek adına gireceği kurtarma sınavları da kaldırılmış oldu.ç

 

Etiketler: , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın