Mithat Yenigün Kimdir?

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın ceza almasıyla birlikte gündemde ki Mithat Yenigün’ün kim olduğuyla ilgili merak edilen sorular sorulmaya başlandı… Mithat Yenigün kimdir… Mithat Yenigün viki bilgisi… Mithat Yenigün kim gibi sorular sorulunca bizlerde buradan sizlere bilgi vermek adına bu konuyu açtık.

Mithat Yenigün Kimdir?

Mithat Yenigün Kimdir?

Yargıtay tarafından Fenerbahçe Başbakanı Aziz Yıldırım’ın cezası onaylandıktan sonra, Başkanlık için kimin olacağına dair sorular soruluyor. Mithat Yenigün, Yönetim kadrosu tarafından muhtemelen Fenerbahçe Başkanı olarak başa gelmesi bekleniyor. Peki gerçekte Mithat Yenigün kimdir?

Mithat Yenigün, Yenigün Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı olarak biliyoruz. Mardin / Midyat doğumlu olan, İTÜ İnşaat Mühendisliği mezunu olan Mithat Yenigün, İş yaşamına ilk olarak Diyarbakır’da başlamış olup, 2,5 yıl boyunca Kontrol Mühendisliği ve Kontrol Amirliği yapmıştır.

Yıl 1973 olunca, kendi firmasını kurmayı başarmıştır. Ve kendi firmasını kurarak müteahhitliğe ilk adımlarını atmıştır. Mithat Yenigün, Türkiye’nin Başkenti olan Ankara’ya 1978 yılında şirketini taşımıştır. Günümüzde ise Yenigün Şirketler Grubu olarak;

İnşaat,
Enerji,
Turizm,
Sanayi ve Danışmanlık alanlarında hizmet vermekte ve vermeye devam etmektedir.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın