Mumla Aranan Meslekler

Herkes gibi sizlerde öncelikle başlığı karıştırmış olabilirsiniz… Daha öncesinde sizlere en çok aranan meslek grupları hakkında bilgi vermiştir. Ve burada aslında en çok aranan meslek gruplarında aslında işi arayan “aday” olmaktadır. Ancak mumla aranan meslekler başlığımız içerisindeyse aranan kişi sizler oluyorsunuz.

Dijital medyanın gelişimiyle beraber günümüzde bilişim sektörü içerisinde gerçekten birçok altın meslek, artık birer altın bilezik haline gelmeye başladı… Kariyer sitelerinde ki araştırmalar doğrultusunda aşağıda meslek grubuna göre aranan elemanların enleri verilmiştir.

Mumla Aranan Meslekler

Mumla Aranan Meslekler

Yazılım Mühendisliği

Bu sektör içerisinde uzman personel bulmak zordur. Hem uzman personel hem de üniversite bitirmiş bir personel bulunması ise daha da bir zordur. Microsoft tabanlı yazılım dili olan ASP dilinin Türkiye’de yaygınlığı, bilinirliği ve revaçta olması ise ayrı bir durumdur… Bu sektör içerisinde başarılı olan bireyler ister Freelance olarak isterlerse de bir kurum içerisinde rahatlıkla çalışabilmektedirler.

Yazılım sektöründe bulunan kişiler, kendi içlerinde birkaç alt kategoriye birden ayrılır;

–        Mobil Uygulama Geliştiricisi

PC’lerden sonra hayatımızı rahatlatan cihazlardan birisi de akıllı telefonlarla beraber tabletlerdir. Tablet ve akıllı telefonlar, bilgisayarlarda açtığımız ekranların aynısını bizlere vermez. Bunun nedeni ekranların küçük olmasından kaynaklıdır. Hal böyle olunca mobil uygulama geliştirici personelleri aranmakta olup, tablet ve telefonlar için web sayfalarının daha düzenli ve uygun şekilde çıkmasına dair çalışmalar yaptırırlar.

Dijital Medya Uzmanı

İnternetsiz bir hayatın zor olduğu şu dönem içerisinde, günümüzde birçok firma internet dünyasına saldırıyor. Kendi reklamlarını yapan, yapmak isteyen ve pazarlamak isteyen birçok firma, günümüzde dijital medya uzmanı aramaktadır. Belli bir dönem boyunca sosyal medya uzmanı olarak bilinen ve bu şekilde aranmış olan birçok kişiler, şimdi ise dijital medya uzmanı olarak aranmakta ve buna göre iş verilmektedir.

Günümüzde sadece sosyal paylaşım siteleri içerisinde reklamın yapılması önemli değil. Farklı alanlarda da reklamların yapılması istenirken, pazarlama stratejisinden tutun da internet dünyasından gelen bir müşteriyle telefon görüşmesi esnasında neler yapılması gerektiği, müşteriyi memnun bırakmak adına müşterinin sizlerden neler beklediğiyle ilgili genel bir görüşmeyi bu uzmanlar ile yapabiliyorsunuz. İnternet dünyasında firmanızın ismini ak bir şekilde ortaya çıkartacak olan dijital medya uzmanlarıdır.

Web Tasarım Uzmanı

Yaklaşık 10 yıldan bu günümüze kadar revaçta olan, teknolojiyle beraber iç içe yaşayan, yenilikçi web tasarım uzmanları her zaman aranmaktadır. Web tasarım alanında kendinizi başarılı görüyorsanız, ciddi anlamda birçok yerde iş bulabilirsiniz. İnternetin her yaştan bireyin kullanması sonrasında artık birçok firmanın da internet dünyasında kendi dükkanını, web sayfasını oluşturmak istediğini biliyoruz.

Grafiker

İnternet dünyası içerisinde çeşitli reklamlar dönüyor… Peki bu görselleri hazırlayan, yaratıcılığını konuşturan kişiler kimlerdir? Grafiker personelleri… Günümüz şartlarında yaratıcı olmakla birlikte, dergi, broşür tasarımları, yiyecek, içecek reklamlarının broşürleri gibi birçok görselliği hazırlayanlar grafikerlerdir.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın