ÖSYM Kılavuzu Yayınlandı!

ÖSYM, Bu yıl LYS sınav sonuçlarını erken açıklamasıyla beraber ardından 2013 ÖSYM Tercih Kılavuzunu da hemen yayınladı. Çeşitli kontenjan bilgileri bulunan tercih kılavuzundan kontroller yapılarak tercihler yapılacaktır. 8 – 18 Temmuz 2013 tarihleri arasında başlayacak olan tercihlerinize sizlerde geç kalmadan önce kılavuza bakarak bir kontrol etme de yarar var.

Öncelikle öğrenci dostlarımıza belki duymadıkları belki de defalarca duydukları bir konudan bahsetmek istiyorum: Tercih için puanınız değil başarı sıralamanız önemlidir. Tercihlerinizi başarı sıralamaya göre yapmanızda sizin için fayda olacaktır. Geçen yıl ki başarı puanının sıralaması ile bu yıl ki başarı puanının sıralaması aynı olmayabilir. Bu nedenle puanlamaya bakarak yapacağınız tercihler, sizleri yanılgıya düşürebilir.

Tercih ile alakalı her türlü bilgiye kılavuz içerisinden ulaşabileceksiniz. Tüm bilgiler kılavuz içinde yazmaktadır. Umarım herkes, istediği yerleri tercihlerde yazabilir ve istediği yerlere ilk tercihlerinde girebilir. Başarılar!

2013-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu (3 Temmuz 2013)

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın