PES 2014 Hatalı mı? – PES 2014 Hataları Nelerdir?

Son zamanlarda herkesin dilinde ve aklında olan Pes 2014 ile ilgili etrafa bakındığımızda, yorumları incelediğimizde çeşitli sorunların, hataların oluştuğunu görüyoruz. Daha doğrusu bu hatalar sonradan oluşmayan, tamamen doğal hatalardır. PES serisine bakıldığında oyuncuları her seride daha da iyi yapmak, iyileştirmek adına bir kademe adım ilerleyen Konami’nin bu 2014 serisinde ise başarısız olduğunu görüyoruz.

Grafik özelliklerinde de maalesef Pes 2014 sınıfa kaldı gözüküyor. Çünkü bazı grafiklerin gerçekten açık bir şekilde FIFA’dan alıntı yapıldığı görülürken, diğer özgün bir şekilde çalışan çalışmalar ise yeteri kadar başarılı olmamış duruyor.

PES 2014 Hatalı mı? – PES 2014 Hataları Nelerdir?

PES 2014 Hatalı mı? – PES 2014 Hataları Nelerdir?

Farklı bir hata olarak işletim sistemleriyle bir uyumsuzluk içerisinde görülen bu yıl piyasaya sürülen pes 2014 ile ilgili olarak ekran kartlarıyla ilgili sorun yaşadığı görülmektedir. Nvidia ekran kartını kullanan oyun severler, sorunlarının halledilmesini sağlayabilmekte olsalar da maalesef ATI Radeon serisinde bu durum için bir sorun bulunmakta ve çözüm şuanda gerçekten bulunmamaktadır… Böyle bir sorunun eski sürüm olan Pes 2013’te olmadığını da belirtmeliyiz ayrıca.

Konami, bulunduğu sektör içerisinde her serisini iyi yapmak, oyununu iyileştirme çabası göstermek yerine rakibi olan FİFA’ya bir yönlendirme yaptığı gözüküyor. Kendi oyuncularının, Pes severlerinin maalesef gün geçtikçe FİFA’ya yönlenmesi, Pes 2014 için satışların azalmasına da sebebiyet vermektedir.

Günümüz koşullarında teknoloji iyi bir biçimde kullanılamaz ise, KONAMİ firması gerçekten Pes 2014’de ki hataları için ilk başlangıcını yapmazsa, maalesef oyunla ilgili olarak git gide büyük problemler oluşacak olup, kullanıcılar / oyuncular, bundan böyle FİFA oynamaya başlayacaklardır diye düşünüyoruz.

 Bir Cevap Yazın