Ramazanda Sigarayı Bırakın!

Ramazan ayının bu yıl insanlara orucu yaklaşık 17 – 18 saat boyunca tutturduğunu biliyoruz. Böylesine uzun bir süreç içerisinde hiç bir şey yenilmez, hiç bir şey içilmez. Sigara tiryakileri! Sizler de oruç tutuyorsanız, böylesine uzun bir vakitte kendinizi nasıl tuttuğunuzu fark etmelisiniz. 17 saat kadar bir süre boyunca hiç bir şey yememeniz yanı sıra “sigara içmemeniz” de büyük bir başarı olduğunu unutmamalısınız.

Böylesine uzun bir süre içerisinde sigara içmiyorsanız, sigarayı da bırakabilirsiniz. Ramazan ayı, gerçekten sigarayı bırakmak isteyenler için çok iyi bir avantaj diyebiliriz. Böylesine bir fırsatı kaçırmamanızı öneriyor, sigarayı bırakmak için dilerseniz psikolojik olarak destek almaya bile gitmenizi öneriyoruz.

Sigarasızlığın tabi ki kolay bir şey olduğu söylenemez. Hatta Sigara içen insanlar, belirli bir zaman sonra iftar vaktine yakın saatlerde tansiyon düşmesi veya ellerin titremesi gibi bir özel durum olabilir. Bu özel durum genelde çok kısa süreli olmaktadır. 20 25 saniye diyebiliriz.

Sizlere önerimiz, eğer ki sigarayı bırakma gibi bir düşünceniz varsa gerçekten Ramazan ayı içerisindeyken bunu başarabilirsiniz. Hatta dilerseniz ramazanda sigarayı bırakmak için Sağlık Bakanlığının sigarayı bırakma hattı olan 171 nolu numarayı arayarak destek & yardım alabilirsiniz.

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın