Regl Döneminde Havuza Girmek

Regl Döneminde Havuza Girmek

Regl Döneminde Havuza Girmek

Genel olarak kadınların yaz dönemlerinde havuza girmek istedikleri zamanlarda kendilerinin özel günlerinde olduğu durumlarda girip girmeme konusunda ikilemde kalırlar. Peki kadınların bu bahsi geçen özel günleri dediğimiz regl dönemlerinde acaba havuza – denize girmenin bir sakıncası var mı? Kadınlar, adet dönemlerinde denize girebilirler mi?

 

Regl döneminde olan kadınların denize girmesinde belirli bir sakınca bulunmuyor. Ancak adet dönemine girdiğiniz ilk birkaç gün boyunca denize girmemeniz sizin faydanıza olacaktır. Girmemek yararlı olacaktır. Eğer girmek isterseniz de girebilirsiniz. Girmek istiyorsanız, Regl döneminde olduğunuz bu zamanlarda havuz ya da deniz için bayanların genital bölgelerine “tampon” yerleştirmeleri uygun olacaktır.

Ped kullanımı, tıbbi olarak bu duruma bakıldığında tampona göre biraz daha zayıf kalmaktadır. Bu nedenle ped kullanımı daha sağlıklı ve doğru olacaktır. Genital bölge içerisinde uzun süre boyunca tamponun kalması, mikrobiyolojik olarak bakterilere sebep olabilir. Eğer bir tampon 5 saatten uzun süre kalırsa, bu sorunlar ortaya çıkabilir. Bu nedenle ortalama 4 – 5 saatlik bir süre boyunca kalırsa tampon sıkıntısız olacaktır.

Tampon kullanımı, sıcak yaz günleri içerisinde regl dönemi olan kadınların denize girmesi gibi durumlarda gerekli olan bir kullanımdır. Bu kullanımı gerçekleştirerek genital bölgede kanamayı emer ve enfeksiyonel bir rahatsızlık olmaması, hastalık olmaması için destek çıkar.

Etiketler: , , , , ,

Bir Cevap Yazın