Roberto Mancini Kimdir?

galatasaray yeni teknik direktor roberto mancini kimdir

galatasaray yeni teknik direktor roberto mancini kimdir

Fatih Terim, Galatasaray spor kulübünden tam olarak ayrılacak mı ayrılmayacak mı sorularının şu aralar sorulmasıyla birlikte Galatasaray, bir yandan yeni teknik direktörlerini aramaya başladı. Bunun içinse şu arlar Manchester City takımını çalıştıran teknik direktör Roberto Mancini öneriliyor.

Roberto Mancini Kimdir?

Roberto Mancini Biyografisi:

Roberto Mancini 27 Kasım 1964 doğumlu.

Roberto Mancini Manchester City Teknik Direktörü…

Futbolculuk kariyerinde FC Bologna,Sampdoria Genua, Lazio Roma ve 4 maç oynayıp futbolu bırakacağı Leicester City de forma giymiştir. İtalya’da döneminin efsane futbolcuları arasında yer alan Mancini, bu mertebeye, 1982-1997 yılları arasında, aralıksız forma giydiği Sampdoria takım erişmiştir.
Roberto Mancini teknik adamlık kariyerine ise Fiorentina’da başladı.
Mancini görevi 2001 senesinin Şubat ayında Fatih Terim’den almıştı.
Mancini, Parma’yla oynanan iki ayaklı final sonrasında Fiorentina’ya kupa zaferi yaşattı. Mor-Menekşelere kazandırığı İtalya Kupası Roberto Manci’nin de teknik direktörlük kariyerindeki ilk başarısı oldu.
Roberto Mancini daha sonra sırasıyla, iki yıl Lazio’yu ve 4 sezonda Inter’i çalıştırdı.
Roberto Mancini ,1991 yılında takımdan ayrılan teknik direktör Giovanni Trapattoni’den sonra son 18 yılda Inter’de en uzun süre görev yapan teknik direktör oldu. Mancini bu süreçte, biri Juventus FC’tan alınan şampiyonluk olmak üzere Inter’e 3 şampiyonluk yaşattı. Inter 1988/89 sezonundan sonra ilk şampiyonluklarını yaşarken teknik direktör Mancini’ydi.

Etiketler: , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın