SBS 2013 yerleştirme tercih sonuçlarını açıkladı

Çok sayıda aile ve öğrencinin sabırsızlıkla beklediği SBS 2013 tercih yerleştirme sonuçları açıklandı. 8. sınıf öğrencileri Milli Eğitim Bakanlığı’nın sitesine girip -meb.gov.tr- SBS 2013 yerleştirme tercih sonuçlarını görebiliyor. İşte SBS 2013 yerleştirme tercih sonuçları ile ilgili bütün detaylar. meb.gov.tr sitesinden hemen bakılabilir. SBS 2013’de MEB -meb.gov.tr- ek kontenjan hakkı var mı, kayıtlar ne zaman? Hep birlikte detaylara bakalım.

Hem aile hem de çocukların sabırsızlık içerisinde beklediği, bir şekilde merak ettiği SBS 2013 tercih yerleştirme sonuçları açıklandı. 8. sınıf öğrencileri, Milli Eğitim Bakanlığı’nın web sitesine giriş yaparak SBS 2013 sonuçlarını öğrenebileceklerdir. MEB’in Web sitesine meb.gov.tr adresinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Sonuçlarınızı bu şekilde öğrenebileceksiniz.

Peki bu yıl SBS’de ek kontenjan hakkı var mı? SBS Kayıtları ne zaman? gibi sorularınıza cevabı ise aşağıda ki genel bir yazımızda açıklıyoruz…

SBS Sonuçları biliyorsunuz ki en son 29 Temmuz 2013 tarihine kadar tercih edilerek yapılan tercihler doğrultusunda açıklandı. MEB adresi olan meb.gov.tr adresinden dün geceden itibaren açıklama sonucunda öğrenilmeye başlandı. Sonuçlara bakabilmek için T.C. kimlik no ile doğum tarihi yeterli olacaktır.

Meb.gov.tr adresinden öğrenilen 2013 SBS yerleştirme tercih sonuçlarına göre kazanan öğrenci kardeşlerimiz, aileleriyle beraber kayıtlarını 12 – 16 Ağustos tarihleri içerisinde kazandıkları okullara yaptırabilirler. Eğer ki 16 Ağustos’tan itibaren kalacak boş kontenjan olursa, tabi ki başvurma hakları da olacağını belirtmeliyiz.

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın