Seçim Sandık Görevlisi Başvurusu 2014

2014 yılının gelmesiyle beraber ülkemizde toplamda bu yıl 2 defa seçim yapılacak. Yapılacak olan seçimlerle birlikte tabi ki seçim sandığı başında durması gereken bazı görevliler de oluyor. Yüksek Seçim Kurulunun görevlendirdiği görevliler, kendi görevlerini sandık günü yapıyorlar. Bu kişiler, ücretli olarak gün içerisinde sabahtan akşama kadar oy kullanma süresi bitene kadar sandık başında dururlar.

Seçim Sandık Görevlisi Başvurusu 2014

Seçim Sandık Görevlisi Başvurusu 2014

2014 yılında da Seçim Sandık Görevlisi gerekecektir. Şimdiden bununla ilgili başvurular başlamış olmalıdır. Her sandığın başında bir sandık başkanı ve yanında 3 memur üye ve siyasi partilerin görevlileri yer alır.

Sizlerde bu sandıkta görev almak istiyorsanız; En yakın seçim kurumuna giderek, buradan bilgi alabilir ve başvuru yapabilirsiniz. Sandık görevlisi başvurusu yaparak 2014 yılında Mart ayında ki seçimlerde görev alabilir, cüzi miktarda ki görevli ücretiyle beraber boş gününüzü de değerlendirmiş olabilirsiniz.

Görevli olunduktan sonra; İletişim araçları tarafından belli başlı bilgiler – görevler sunulur ve bilgilendirme yapılır. Belli başlı bir seminere davet edilen bu kişiler, bulundukları görevle ilgili olarak ciddiyet öğretilir. Bunun dışında seçim esnasında ve seçimden sonra ki aşamalarda nelerin yapılması gerektiğine dair bilgiler verilir. Devlet tarafından seçim sandığı görevli kişilere tüm ihtiyaçları sunulur. Böylelikle seçim günü sandık başından ayrılmamaları gerekir.

Sandık Başkanının ücreti 200 TL iken, üyelerin ücreti ise ortalama 130 TL civarındadır. Sizlerde bu alanda Mart ayında görevli olmak istiyorsanız, bulunduğunuz İl’e en yakın olan seçim kuruluna giderek başvuru yapabilirsiniz.

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın