Seçimlerden Sonra 31 Mart 2014 Okullar Tatil mi?

Her öğrencinin sevineceği bir haber geliyor, bugün! Biliyorsunuz ki Türkiye genelinde 30 Mart 2014 tarihinde Yerel seçimler yapılacak. Hal böyle olunca da 31 Mart 2014 yani diğer gün tarihinde okullar tatil olacak mı olmayacak mı gibi sorular da sıkça soruluyor. Bizlerde bugün sizlere konuyla ilgili detaylı, bilgilendirici bir bilgi vermek istiyoruz.

Seçimlerden Sonra 31 Mart 2014 Okullar Tatil mi?

Seçimlerden Sonra 31 Mart 2014 Okullar Tatil mi?

30 Mart 2014 yerel seçimler, üniversiteler hariç olmak üzere ilköğretim ve ortaöğretim (liseler dahil) okullarında gerçekleştirilecektir. Okul içerisinde ki sıralarda belli başlı düzenlemeler yapılacağı gibi, bazı sınıflarda ki sıralar azaltılma durumu olacağı gibi, bazı sınıfların sıralarında çoğalma olacak. Bu karışıklık 1 günde yapılacağı gibi, bu karışıklığın 1-2 saat içerisinde düzeltilmesi de zordur.

Bu nedenle yerel seçimlerin ertesi günü dediğimiz 31 Mart 2014 tarihinde seçimlerden hemen sonra ki gün, okullar tatil edilerek okulların içerisinde yapılan çeşitli karışıklıkların tekrar düzenlenmesi için 1 gün ara verilecektir. Öğrenciler, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi olmak üzere 3 günlük keyifli bir tatilin tadını rahatlıkla çıkartabilirler diyoruz.

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından oy sayım işlemler geç saatlere kalacağından ve okulların temizlenmesi gerektiğinden dolayı, 31 Mart 2014 tarihinde okulların tatil edileceğini açıklayarak, 1 gün boyunca okulların temizlenmesiyle ilgili de talimat vermiştir.

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın