Seda Bakan Kimdir?

Seda Bakan kimdir? Seda Bakan hangi dizilerde ve sinemalarda oynamıştır? gibi soruların ardından sizlerle kucukeniste.com sitemizde bugün Seda Bakan’ın biyografisini paylaşacağız. Çok araştırılan ve merak edilen Seda Bakan ile ilgili biyografi bilgisini bizim sitemizde bulabilir ve öğrenebilirsiniz.

Seda Bakan Kimdir

Seda Bakan Kimdir

Türk Dizi ve Sinema sektöründe oyunculuğuyla tanınmış isim olan Seda Bakan, 10 Ekim 1985 İstanbul’da doğmuştur. Çeşitli diziler ve sinema filmlerinde rol alan, kariyerini de bu alanda yükselten Seda Bakan, Türkiye’de güzel oyuncular arasına girmeyi başarmıştır.

Genç yaşıyla birlikte birçok dizi,sinema filmlerinde rol almış olup, kariyerine de bu şekilde katkıda bulunmayı başarmıştır. Sempatik bakışı ve duruşuyla her zaman ilgi gören, masum ifadesiyle ekranlarda her zaman görülmek istenilen Türk oyuncularımızdan birisi olmasıyla, başarısını da bu şekilde kazanmıştır.

Sakarya Üniversitesi – Dış Ticaret bölümünü bitirerek eğitimini tamamlamış olan Seda Bakan, oyunculuk eğitimini de aldıktan sonra dizilerde rol almaya başlamıştır.

Number One Tv – On Air ve MTV Türkiye adlı çeşitli müzik kanallarında çalışmış bir isimdir.

28 Yaşında, 170 CM boylarında olan Seda Bakan’ın daha öncesinde oynadığı diziler:

Kardeş Payı (2014) (Feyyza)
Behzat Ç. Ankara Yanıyor (2013)
Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm (2011) (Eda Akkaya)
Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi (2010-2013) (Eda Akkaya)
Şen Yuva (2010) (Oya)
Umut (2009) (Meryem)
Geniş Aile (2009) (Esma)
Makber (2009) (Güneş)
Adanalı (2008-2009) (Başak)
Pars: Narkoterör (2008) (Zülfiye – Zülüf)
Sana Mecburum (2007) (Leyla)

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın