Selfie Nedir? – Selfie Fotoğraf Nasıl Çekilir?

Geçtiğimiz son 1 ay içerisinde ‘Selfie’ çılgınlığı aldı başını yürüyor… Hal böyle olunca da merak edenler, Selfie kelimesinin geldiği yeri soranlar oluyor. Öncelikle Selfie nedir, Selfie ne anlama gelir? bu kelimenin anlamını öğrenelim.

Selfie Fotoğraf Çekme

Selfie Fotoğraf Çekme

Sosyal medya kullanıcılarının dilinden düşmemekte olan ‘Selfie’, İngilizce’den dilimize eklenmiş bir kelimedir. Bir bireyin kendi fotoğrafını cep telefonu ya da fotoğraf makinesinden kendisini çekmesi durumuna ‘Selfie’ adı verilir.

Selfie kelimesini İngiltere’de ki Oxford Üniversitesi, “Bir kişinin telefon kullanarak kendi fotoğrafını çekmesi” olarak anlamlandırmıştır.

Twitter ve İnstagram üzerinden günümüz koşullarında çokça Selfie kelimesinin kullanıldığına dair bilgiler sunulurken, bizlerde bununla ilgili olarak bir yazı yazmak ve sizlere bu Selfie kelimesinin ne anlama geldiğiyle ilgili bilgi vermek istedik.

selfie akımı nereden geldi

selfie akımı nereden geldi

Türkiye’de de son zamanlarda ‘Selfie‘ rüzgarı esiyor diyebiliriz. Hal böyle olunca selfie foto nasıl çekilir? soruları da sorulmaya başladı.

Çözünürlüğü yüksek olan, akıllı bir telefonunuz üzerinden kamerayı kendinize doğru çevirerek ya da ön kamerayı kullanarak, telefon açısını dilediğiniz gibi ayarladıktan sonra poz vererek kamera ekranında kendinizi çekmeniz doğrultusunda, Selfie foto çekmiş olabilirsiniz.

İster cool bir görüntü isterseniz de gülümsemiş olduğunuz bir görüntüyü kayıt ederek, bunu sosyal medya da arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz. Dilerseniz İnstagram ya da benzeri çeşitli fotoğraf düzenleyerek yayınlama uygulamaları da kullanarak rengini değiştirebilir, canlandırabilir ve paylaşabilirsiniz.

Etiketler: , , , , ,

Bir Cevap Yazın