Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolu: Limon ve Tuz

Cildinizin nefes almasını engelleyen ve cildinizde siyah nokta olarak görülen oysaki cilt içerisinde tıkanıklık sağlayan sarı yağlar, cildinizin ürettiği bu yağların ciltte kalması nedeniyle ortaya çıkar. Çeşitli yöntemler doğrultusunda siyah noktalarından kurtulabilirsiniz. Bunlardan birisi eczane yöntemi olmakla birlikte çeşitli bantlar, jeller olabilir. Ancak bunun yanı sıra da özel maskeler yaparak da doğal bir şekilde bu sorundan kurtulabilirsiniz.

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolu: Limon ve Tuz

Siyah Noktalardan Kurtulmanın Yolu: Limon ve Tuz

Limon ve Tuz

Maske olarak adlandırdığımız ancak maskeden çok Peeling uygulaması olan limon ve tuz maskesi, siyah noktaları temizlemek için birebir yardımcı olacaktır. Yarım limon, 1 tatlı kaşığı yoğurt ile 1 çay kaşığı kadar tuz, 1 tatlı kaşığı balı da alarak hepsini karıştırıyoruz. Siyah noktalarınızın olduğu alanlara sürdükten sonra etkisinin normalden fazla olmasını istiyorsanız, dairesel şekilde hareketler halinde fazla bastırmadan siyah noktaların olduğu yere yediriniz.

Masaj yaparak sürdüğünüz bu maskenin cildinizde bekleme süresi ortalama 10 dakikadır. Sonrasında ise cildinizi temizleyiniz, durulayınız. Ilık su ile cildinizi yıkayarak temizleyebilir ve bu maskeyi haftada 1 – 2 defa yaparak siyah noktalardan bu şekilde kurtulabilirsiniz.

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın