Stalklamak nedir?

Çağımızın yeni terimlerini her geçen gün farklı bir şekilde öğreniyoruz… Günümüzde sosyal medyanın büyük bir bölümünü yaşamımıza entegre etmeye başladıktan sonra günümüzün birçoğunu internet dünyasında geçiriyoruz… Peki neler yapıyoruz? Eski sevgilimizin ya da konuşmadığımız insanın hesabını, hesaplarını kontrol ediyor muyuz? Evet… İşte bu olayın bir adı bulunuyor: Stalklamak.

sosyal medyada gizli takip

Günümüzde yoğun bir şekilde birçok kişi tarafından gerçekleştirilen bu durum, Stalklamak olarak belirtildiği gibi çağımızın bir hastalığı olarak da kabul edilebilir olarak görülüyor. Eğer siz de sosyal medya hesapları üzerinden sevmediğiniz, konuşmadığınız arkadaşınızın ya da eski kız arkadaşınızın hesabını gizliden takip ediyorsanız o halde sizde de böylesine bir hastalık var demektir.

Herkese açık olmayan hesapların kontrolü için eğer ki sahte hesaplar açarak bu kişiyi takip ediyorsanız bunun için de yine stalkma işlemini yapmış bulunuyorsunuz. Bir hastalık olarak kabul gören bu durum ile ilgili olarak kendinize dikkat etmenizi, bu konuda kendinizi fazla kaptırmamanızı öneriyoruz.Bir Cevap Yazın