Survivor Sevişme Görüntüleri Virüsü

Son günlerde Twitter hesaplarında istenmeyen şekilde çeşitli twitler atılıyor. Kullanıcılar bu twitlerden habersiz şekilde Twitter hesaplarını kullanırken, Twit’lerine baktıklarını bu durumu görüyorlar. Hal böyle olunca da ister istemez Twitter kullanıcılarını şaşırtan bu durum bir virüstür. Adı da Survivor sevişme görüntüleri virüsü olan bu virüs, insanların kullandıkları Twitter hesaplarına sızarak istenmeyen twitleri attırarak, başka bilgisayarlara da bu virüslerin yayılmasını sağlıyor.

Bu virüsten kurtulmak için aşağıda sizlere çeşitli yollar yazdık ve bilgilendirmek istedik. Sizlerde bu yöntemleri kullanarak kolaylıkla virüsten kurtulabilirsiniz.

Survivor Sevişme Görüntüleri Virüsü

Survivor Sevişme Görüntüleri Virüsü

Survivor Sevişme Görüntüleri Virüsü Kurtulma Yolları

Twitter hesapları üzerinden sizden habersiz Twit atan, virüs mesajları yayan bu virüsten kurtulmak için;

Bilgisayarınızda kullandığınız tarayıcınızın eklentilerini temizlemelisiniz. Genel olarak bu virüs Chrome’da çıkmıştır. Bu nedenle Ayarlar > Uzantılar kısmına giriş yaparak buradan hiç bilmediğiniz, bilginiz olmayan eklentiler var ise her biri virüs olabilir! Bu nedenle bilmediğiniz eklentileri siliniz.

Dikkat: Kaspersky Antivirüs programı ile test edilmiş olup bu virüs, maalesef virüs programlarına takılmadığından dolayı kesinlikle manuel olarak silme işlemi gerçekleştirmelisiniz.

“Survivorda sevişme görüntülerini gördünüz mü ortalık karışacak :) #hashtag1 #hashtag2” şeklinde mesaj yayan ve bu twit içerisinde bir de goo.gl kısaltılmış link bulunan twitte ki link, sizi direkt bir virüse yönlendiriyor: Chromium_Flash.x86_64.exe

Bu isimli virüs, sizin de twitter hesabınızı ele geçiriyor ve aynı şekilde twitler atmaya başlıyorsunuz. Bu virüsten uzak durmalı, bu tuzağa düşmemeye çalışmalısınız!

Etiketler: , , , , ,

Bir Cevap Yazın