Tarihi Taksim Menemencisi

İstanbul’a geldiğinizde, Beyoğlu’nun Tarihi Menemencisi olan bu mekan, gerçekten ‘güzel menemen’ yapmaktan ziyade, ‘çok güzel menemen’ yapmaktadırlar. İstanbul’a daha önce geldiyseniz ancak bu mekana gelmediyseniz, bir daha ki gelişinizde gelmelisiniz.

Tarihi Taksim Menemencisi

Tarihi Taksim Menemencisi

Tarihi Taksim Menemencisi, İstanbul’da en güzel menemeni yapan yerdir. Bu mekanda sizlere sunulacak olan çeşitli menemenler bulunur. Menemenizin nasıl yapılacağını tarif edebilirsiniz, sipariş verirken. Ve unutmamanız gereken bir nokta; acıyı sevmiyorsanız eğer, sipariş esnasında ‘parantez’ açarak bu durumu bildirmeniz de fayda vardır.

Tarihi Taksim Menemencisi’nde yiyeceğiniz menemenin tadının yapılışı, tarifi bir özeldir. Buranın menemeninin sırrı yıllardan beri saklıdır. Ve hala saklı tutulur. Turşu biberiyle beraber menemen tüketebilirsiniz. Menemen ister klasik – standart şekilde tercih edebilir ister kaşar peyniriyle ister beyaz peyniriyle tercih edebilirsiniz.

Türkiye’de ‘tarihi’ olarak gidilebilir güzel yerlerden birisidir. Eğer İstanbullu biriyseniz ve daha önce buraya gelmediyseniz, kesinlikle tercih etmeli ve bir sabah kahvaltısı olarak gelmelisiniz. Tarihi olarak bu yer, Taksim’dedir. Adres olarak aşağıda sizlere bilgi sunuyoruz.

Beyaz Peynirli Menemen

Beyaz Peynirli Menemen

Tarihi Taksim Menemencisi Adresi: Abdülhakhamid Cad. No:52 Taksim, Bedaş Karşısı.

Kaşarlı Menemen

Kaşarlı Menemen

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın