Tavuğu Nar Gibi Nasıl Kızartırız?

Sağlık yönünden dikkat ederek tavuklarınızı kızarttığınızdan eminiz… Peki ya tavuk kızartırken tavuklarınızın üstünün nar gibi kızarmasını ister misiniz? Nar gibi tavuk kızartmanın püf noktasıyla ilgili bilgiyi bugün sizlerle kucukeniste.com sitemizin Pratik Bilgiler kategorisinde paylaşacağız.

Tavuğu Nar Gibi Nasıl Kızartırız?

Tavuğu Nar Gibi Nasıl Kızartırız?

Tavuk kızartılırken, tavuğun üzerine biraz limon suyu ile beraber tuz serpiniz. Ayriyeten üzerine birazcık da şeker eklerseniz, tavuğunuzun kızarması durumu nar gibi olacaktır. Bu bilgiyi uyguladıktan sonra tavuğunuzun ne kadar kolay ve lezzetli bir şekilde kızardığını görünce şaşıracaksınız.

Sağlıklı ve güzel bir lezzette tavuk tüketmek adına isterseniz tavuğu fırına da verebilirsiniz. Bu durumda fırınlanmış tavuğun altın renginde olmasıyla beraber kıtır kıtır bir tat almasını da isterseniz eğer;

Tavuk haşlandıktan sonra üzerine un sürüp fırına bu şekilde vermeyi tercih edin. Tavuğu fırınladığınız zaman üzerinde derisi olmasını ihmal etmeyin. Bu sayede tavuğun derisiyle beraber müthiş bir kızarıklıkla birlikle lezzetli olarak tavuğu tüketebileceksiniz.

Misafirleriniz geldiğinde, çocuklarınızla birlikte güzel ve özel bir akşam yemeği yemek istediğinizde her zaman yapılabilir bu yöntem ile beraber keyifle sizler de tavuğu en iyi şekilde kızartarak masaya koyarak harikalar yaratabilirsiniz.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın