Telefon İnternetini Bilgisayarınızda Kullanma Yolu

iOS, Android gibi işletim sistemlerine sahip telefonlarınızda bulunan interneti bilgisayarınızla paylaşarak kullanmak ister misiniz? Android telefonunuzu modem gibi kullanmak ya da iPhone modem olarak kullanma yolunu arıyorsanız eğer sizlere her iki telefon türünün de nasıl modem gibi kullanılacağı, telefonda ki interneti bilgisayarla nasıl paylaştırabileceğiniz hakkında bilgi vermeye çalıştık.

Herhangi bir zaman diliminde bir şey oldu, ADSL internet bağlantınız koptu ya da bulunduğunuz yerde bilgisayarınızın interneti bulunmuyor. O halde telefonunuzda ki interneti direkt olarak bilgisayarınızla paylaştırabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekeni aşağıda anlattık. Android ve iOs işletim sistemine sahip telefonlar genel olarak Wi-fi hotspot adlı özelliğe sahip oluyor. Telefonunuzun bu özelliği bulunuyorsa;

Telefon İnternetini Bilgisayarınızda Kullanma Yolu

Telefon İnternetini Bilgisayarınızda Kullanma Yolu

Android telefonlarınızın internetini bilgisayarınızla paylaştırma yöntemi:

Öncelikle Ayarlar menüsüne giriniz. Ayarlar > Diğer > İnternet Paylaşımı ve Atama Hotspot şeklinde yolu izleyerek aktif edebilirsiniz. “Wi-ifi umumi saha kurulumu yap” özelliğiyle beraber kablosuz file ismini ve şifresini belirleyerek Wi-fi’i açabilirsiniz. Taşınabilir Wi-fi Hotspot seçeneğiyle beraber bilgisayarınızla telefonunuzun interneti paylaştırmış olabilirsiniz.

Eğer Wi-fi hotspot özelliği bulunmayan bir telefona sahipseniz;

USB ya da Bluetooth ile internetinizi paylaşabiliyorsunuz. Ayarlar > Öteki > İnternet paylaşımı ve taşıma hotspot şeklinde USB bağlantısı ve Bluetooth internet paylaşımını aktif ederek bilgisayarınıza telefonunuzda ki interneti paylaşabilirsiniz.

İPhone telefonlarda internet paylaşımı nasıl yapılır?

Telefonunuz iPhone ise ve telefonunuzda bulunan internetin paylaşıma açılmasını istiyor, bilgisayarınızda bu interneti kullanmak istiyorsanız o halde yapacaklarınız çok basittir.

Ayarlar > Kişisel Erişim Noktası (Açın) > (Ekrana gelen uyarı) Aç: Wi-fi ve Bluetooth diyerek internetinizi paylaşıma açmış olabilirsiniz. Bu şekilde de iPhone telefonunuzdan, telefonunuzda bulunan internet paketinizi bilgisayarınızla paylaştırabiliyorsunuz.

 

Etiketler: , , , , , ,

Bir Cevap Yazın