Telefonum Kapanıp Açıyor Sorunu

Geçtiğimiz haftalarda kullandığım telefonla ilgili başımdan geçen bir olayı sizlere aktarmak istiyorum. Ardından da çözümle ilgili arayışımın sonucunda nelerle karşılaştım, onları… Geçtiğimiz haftalarda telefonumda uzun satırlar boyunca mesaj yazmam gerekliydi ve yazdım. Ardından da mesajı gönderecekken bir anda telefon kapandı. Bu durumu yaşamamla beraber sayfalar dolusu mesaj boşa gitti… Ne mesajdan arda kalan bir satır cümle ne de farklı bir şey vardı. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmış olabilirsiniz. Kesinlikle sinir bozucu ve kötü bir durum.

Telefonunuzun markasını bilmiyorum. Ama genel olarak ‘akıllı telefon’ dediğimiz veya bu telefonlara benzer telefonların birçoğunda bu sorun maalesef oluşuyor. Sorunla ilgili araştırdım ve bulduğum sonuçları aşağıda sizlerle paylaşmak istiyorum.

telefon kendini resetliyor

telefon kendini resetliyor

Sorunu önce teknik servise bildirdim. Teknik servis yakın yerde olduğu için direkt olarak iletişime geçtim ve görüştüm. Yüz yüze görüşmemde bana yardımcı olan yetkili kişi, elimde ki cihazın bir teknoloji ürünü olduğu ve bilgisayarla gibi bir anda kapanıp açılma durumu yaşanabileceğini bildirdi. Kaynağını ise tam olarak belirleyemedi. Her zaman kendini tekrarlayan bir sorun değilse bu sorun, kullanıma devam edin. 2 yıl garantiye sahip telefonunuz. Bir şey olursa o zaman değiştiririz dediler.

İnternette araştırdım. İnternette neler oluyor neler bitiyor diye… Buyrun bakın:

Telefonunuzun bulunduğu teknik servise telefonunuzu böyle bir sorun için gönderdiğinizde, yazılım güncellemesi yapılarak telefon sizlere iletiliyor. Ardından telefonunuzun bu sorunu tam olarak çözümlenmiş olmayabiliyor. Böyle bir durumda ise telefon ikinci defa servise veriliyor. Ancak bu sefer gerekli ayarlamalara bakıldıktan sonra teknik servis, “hata bulunamadı” diyerek telefonu aynı şekilde müşteriye yani bizlere geri gönderiyor. Bu demek oluyor ki problem hala devam ediyor ve teknik servis hiç bir işe yaramadı.

Böyle bir durumla karşılaşıldığında durumu tüketici hakem heyetine kadar ilerletenler varmış. Böylelikle heyete bu problemi taşıyarak telefonda ki bu sorundan dolayı telefon ücretini geri alanlar bile olmuş diyebilirim. İnternette ki bilgilerin geneli bu şekildedir.

Peki ya telefon açılıp kapanıyor sorununa çözüm nasıl bulunur?

Sizlere önerim öncelikle telefonunuz böyle bir sorunu sizlere yansıttıysa birkaç hafta bekleyin. Sıklığı artan bir sorun oluşursa, o halde telefonunuza format atın. Telefona format atma işleminin bir diğer adı, fabrika ayarlarını geri döndürmedir. Bu ayarlamaları geri döndürmek içinse menüler > ayarlar > gizlilik > telefon fabrika ayarlarını sıfırla diyerek gerekli ayarlamayı yapmış oluruz. Bu işlemi ister kendiniz yapın isterseniz de ilk teknik servise gönderiminizde serviste ki elemanlar yapsın. Bu işlem sonrasında unutmamanız gereken bir durum vardır: Tüm bilgileriniz sıfırlanır! Silinir. Bu nedenle dikkatli olmalı, önemli fotoğraflar varsa yedeklemelisiniz.

Büyük olasılıkla sorun düzelmiş olur. Eğer ki sorun devam ederse, tavsiyem teknik servise vermeniz ve buradan gelecek olan cevabı en iyi şekilde oturarak beklemeniz olacaktır. Duruma göre hareket eder, sorunla ilgili doğru yolu seçmek için başka hamleler de yapabilirsiniz. Bu sorunu yaşayıp çözüm bulan dostlarımız varsa, konu altından bizlere yorum bırakabilirler.

Etiketler: , , , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın