Telsiz Kullanım Ücreti İptali

Herkes gibi benim de maalesef her ay cep telefonumdan kesinti yapılan 1,30 TL’den şikayetim var. Çok anlamsız bir nedenden dolayı kesilen bu ücretin şöyle bir anlamı bulunuyormuş: Telsiz kullanım ücreti.

Ben bu durumu şöyle isimlendiriyorum: Bir türlü bitmeyen taksit! Evet, gerçekten de öyle dostlar. Bir türlü bitmeyen bu taksit, her ay TL yüklenmesiyle beraber 1,30 TL sizden hiç izin alınmadan, mesaj gönderilmeden direkt çekiliyor. Hiç sorulmuyor ki, “Bu insan ne kadar TL yükledi, nereye lazım? Bir paket alacak paket 10 TL, bu da tam tamına 10 TL yükledi…” diye! Ondan sonra direkt kesinti.

Telsiz kullanım iptal etme ile alakalı biraz araştırma yaptım. İnternette bu konuda herkes şikayetçiymiş. Hatta birkaç farklı kaynaklara baktığımda da çeşitli imzalar toplandığını gördüm. Belli topluluklar, belli başlı olarak imza toplamaktadırlar.

Tek sorun Turkcell Telsiz kullanım iptal etme değil ayrıca avea telsiz kullanım iptal etme sorunu da mevcut. Tabi şuanda 2 şirketi saydık, diğer 3. şirket olan vodafone telsiz kullanım iptal etme de maalesef çok sıkıntılıdır. Bunlara karşı tüketicilerin bir şeyler yapması ne kadar doğru olur bilmem ancak Türkiye’de şöyle bir düşünce var: Ben ilgilenmeyeyim, başkaları ilgilensin.

Maalesef, eğer bir şeye karşı gelinecekse 1 olunmalıdır. Bir olunmadığı sürece, o karşı geldiğimiz sistem veya her neyse, hiç bir şekilde yıkılmaz! Ve işte burada da görüldüğü üzere; Turkcell, Vodafone ve Avea her ay milyonlarca müşterisinden keyfe keder “Telsiz Kullanım Ücreti” kesmektedir. Üzgünüm dostlar, buna bir çözüm şuan için yok.

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın