Ter Kokusundan Kurtulmanın En Kolay Yolları

Sağlıklı yaşama her zaman önem verin. Çünkü sağlığınız, hiç bir zaman paha biçilemeyecek kadar değerlidir. Bu nedenle gelecekte de sağlıklı bir şekilde yaşamak için, vücudunuzu koruyun. Temiz tutun. Temiz tutmak demişken, bu yaz aylarında çok terliyorsanız ve ter kokusundan hem sizler rahatsız oluyor hem de çevrenizde ki insanların rahatsız edici bir durum olduğunu düşünüyorsanız, Pratik Bilgiler adı altında sizlere ter kokusundan kurtulmanın en basit yolunu açıklıyoruz:

Öncelikle bakteri barındırabilecek olan vücuttan atılan toksinlerin -terlediğiniz bölgelerin- tüylerini yok etmeye çalışın. Elinizden geldiğince bu bölgelerde tüy olmamasına dikkat edin. Çünkü burada tüy olması demek, burada bakterinin üreyeceği ve daha ağır bir kokuyla karşı karşıya olacağınız durumu demektir.

Vücudunuzu hiç bir zaman sıkmayacak, daha rahat olabileceğiniz, vücudunuzun hava alabileceği kıyafetler deneyin. Bakteri oluşumunu önlediniz ya da önleyemediniz. Ancak hala sıkıntınız devam ediyorsa işte sizlere pratik bir çözüm daha:

Bir pamuğun üzerine şekersi ve alkolün içerdiği bir gargara tarzında bir sıvı barındıran bu pamuğu koltukaltınıza sürünüz. Bu işlemi bir gün boyunca bekletmeniz, sizlere fayda sağlayacaktır.

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın